Poliitika

Kes saavad riigikokku, kui Helmed hakkavad ministriteks? (44)

Ohtuleht.ee, 5. aprill 2019, 13:51
TÕRVIK ALL PAREMAS NURGAS: Urmas Espenberg võib saada riigikogulaseks!Foto: Tiit Tamme
Kui ei juhtu suuremat mastaapi ime, siis järgmises valitsuses on esindatud ka EKRE. Ehkki ministrite nimesid pole veel kinnitatud, siis võib eeldada, et vähemalt isa-poeg Helmed ministriks saavad. Kes saaks seejärel nende asendusliikmetena Toompeale?

Martin Helme kandideeris Mustamäel ja Nõmmel ning tegi ka arusaadavalt erakonnas antud piirkonnas parima tulemuse. Teiseks jäi seal eelkõige meeleoluka intervjuuga Postimehele tuntuks saanud Kadri Vilba, kuid kuna EKRE pole teda asendusliikmena registreerinud, siis tuleb Martin Helme asendusliige üldnimekirjast. 

Samal teemal

Samamoodi pole asendusliiget ka Mart Helmel, kes tegi võimsa tulemuse Pärnumaal. Üldnimekirjast saaksid seetõttu parlamenti EKRE naisteühenduse esinaine Kai Rimmel, kes on muuhulgas pidanud ülioluliseks koolides traditsiooniliste pereväärtuste õpetamist ja noorte pereloomiseks ettevalmistamise.

Teisena saaks lõpuks parlamendiliikmeks Urmas Espenberg, kes on siiani vedanud aktiivselt Uute Uudiste portaali, kirjutanud raamatuid alates seksuaalsusest, saladuslikust kõige suuremat naudingut pakkuvast U-punktist kuni sotsideni. 

Spekulatsioonide järgi võib ministrikoha saada ka ajaloolane Jaak Valge, kelle asemel saaks Riigikokku Indrek Särg. Kahe aasta eest EKRE poolt Tartu linnapea kandidaadiks nimetatud Särg sai viimati tähelepanu, kui sai valimistel üle 2200 hääle, kuid jäi sellest hoolimata Riigikogust välja. Tema asemel sai esialgu parlamenti netitroll ja wunderkind 2 Ruuben Kaalep.

EKRE populaarsuselt kolmas poliitik on vaieldamatult Jaak Madison, kelle kohta liigub kuulujutte alates siseministri portfellist kuni fraktsioonijuhi positsioonini välja. Kui peaks tõesti Madisonile ministrikoht tulema, siis tema asemele tuleb Järva- ja Viljandimaa piirkonna spordiaktivist Kalle Grünthal.

Kui ministriks peaks saama endine ajakirjanik, keskerakondlasena Edgar Savisaare asemel parlamenti saanud, kuid seejärel EKRE-ga liitunud Peeter Ernits, siis tema asemel saaks Toompeale tagasi tulla teeneline rahvaliitlane ja omaaegne Jõgeva EKP osakonna tippjuht Raivo Põldaru. 

44 KOMMENTAARI

j
ja veel 7. aprill 2019, 09:57
palvehelmed
m
Martin 6. aprill 2019, 21:35
Kui Helmed hakkavad ministriteks - ? Klassikaline näide kuidas lugejaga manipuleeritkase. Tegelikkuses ei saa Helmed ministriteks hakata, seda otsustab ikka loomisjärgus koalitsioon. Helmed kas saavad või ei saa.
Loe kõiki (44)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee