Poliitika

Erakonna mahamüümine? Raimond Kaljulaid kohtus enne riigikogu avaistungit Siim Kallasega, et infot vahetada (263)

Marvel Riik, 5. aprill 2019 13:45
Raimond Kaljulaid.Foto: Tiina Kõrtsini
Keskerakond näeb Raimond Kaljulaidis erakonna mahamüüjat. Selle näiteks tuuakse asjaolu, et päev enne riigikogu avaistungit tuli Siim Kallas Põhja-Tallinna linnavalitsusse, et Kaljulaidiga juttu puhuda. Kaljulaid kinnitab, et kohtumine toimus, kuid erakonna mahamüümine on rumal selgitus.

Õhtulehele on viidatud Kaljulaidi ja Kallase kohtumise teemaks oli, kui paljud keskerakondlased oleksid valmis hääletama oravate tahtmist mööda. Keskerakonna jaoks tegeles Kaljulaid sisuliselt erakonna mahamüümisega. Kaljulaid nimetas kohtumise sisuks info ja mõtete vahetamist, millest ei tasu välja lugeda midagi halba.

Erakonna kriitikat peab Kaljulaid tühiseks. „Kui olen müünud midagi maha, siis need on valed,“ rääkis ta. „Ja ausalt öeldes see ei ole adekvaatne suhtumine, kui organisatsioonist lahkub inimene, kes on sellesse ligi 20 aastat panustanud. Ei pea välja mõtlema igasuguseid rumalaid seletusi. Ei taha kellelegi mingeid etteheiteid teha, aga mina mõtleksin küll väga tõsiselt, kui hea Keskerakonna aseesimees see ikkagi on, kes esimese asjana, kui on põhimõtteline erimeelsus mõne erakonnakaaslasega, ütleb, et mine siis minema. Kirjutan sulle soovituskirja mõne teise erakonna jaoks.“

Kaljulaid ei soostunud täpsustama, keda ta silmas täpselt pidas, kuid teatavasti on Keskerakonnal neli aseesimeest: Mailis Reps, Jaanus Karilaid, Kadri Simson ja Mihhail Kõlvart. Postimehes ilmneb, et tegu oli Karilaiuga.

Öeldakse, et Kaljulaid võttis oma sammudega poliitilise riski: eesmärk oli leida kaasamõtlejaid ja selle abil Jüri Ratas käpuli lükata. Kuid risk ei tasunud ennast ära, sest keegi ei tulnud temaga kaasa. Kaljulaid jäi oma mõtetega üksi. Suhteid juhtivate keskerakondlastega võis ta veel parandada, kuid usaldamatus tema suhtes jäänuks alatiseks.

Samal teemal

05.03.2019
ÕL VIDEO JA FOTOD | Raimond Kaljulaid lahkub Keskerakonnast ja jätkab riigikogus parteituna