Eesti uudised

Telliskivisse endisesse Punasesse majja kolib Fotografiska 

Linnaleht, 5. aprill 2019 12:27
Fotografiska Tallinna kontseptsioon hõlmab näituste ja ürituste ala, kohvikut, restorani ning disainipoodi. Foto: Salto
Juunis avatakse Tallinnas Stockholmi juurtega rahvusvaheliselt tunnustatud fotokunstikeskus Fotografiska.

Koos maailmatasemel fotograafide võrgustikuga on Fotografiska Stockholm korraldanud üle 190 näituse, kus on olnud esindatud nii oma ala tipptegijad, nagu Annie Leibovitz, David LaChapelle, Irving Penn, Helmut Newton, Sarah Moon, Nick Brandt ja Andres Serrano, kui ka uued tärkavad anded. Fotografiska on ajalooliselt tegutsenud mõjutajana, mängides ühiskonnas aktiivset rolli ja tõstatades vastuolulisi küsimusi.


„Me kasutame fotokunsti jõudu, et ühendada ühiskonda, luua positiivset mõju ja tõmmata tähelepanu eri teemadele. Fotograafide loomingu kaudu jutustame piltide taga peituvaid lugusid ja avame vaatenurki, mida ei saa eirata, olgu need siis kaunid, valusad, üllatavad või ebamugavad,“ selgitas Fotografiska Tallinna tegevjuht Margit Aasmäe.

Fotografiska Tallinn asub Telliskivi loomelinnaku südames hoones, mida senini tunti Punase maja nime all. Praeguseks on taastamis- ja ehitustööd lõpule jõudnud, järgmisena ootavad ees sisetööd. Hoone projekteeris Salto arhitektuuribüroo ja interjööri autor on sisearhitekt Toomas Korb.
Erakapitalil põhinev Fotografiska Tallinna asutajate ringi kuuluvad ettevõtjad Margit Aasmäe, Maarja Loorents, Rain Tamm ja Peeter Pihel. Esimene Fotografiska avati Stockholmis 2010. aastal, asutajateks olid vennad Jan ja Per Broman.

„Me oleme põnevil, et laieneme rahvusvaheliselt ja saame võimaluse inspireerida inimesi mõtlemapaneva fotokunsti kaudu. Telliskivi loomelinnakust saab täiuslik kodu järgmise Fotografiska jaoks. Tallinna järel on maandumispaikadeks juba New York ja London,“ kommenteeris Fotografiska kaasasutaja Jan Broman.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee