Eesti uudised

„Härjapäea teekond“ tuleb vulisev 

Linnaleht, 5. aprill 2019 12:23
Maakri platsi keskel võiks tulevikus asuda veesilm ja külgedel jõekaldaid meenutavad tribüünidena tõusvad puust pingid. Foto: Stuudio Tallinn
Visioonivõistluse „Härjapea teekond“ võitis töö märgusõnaga „Vulin“, mille autoriteks on Villem Tomiste ja Anna Mari Liivrand OÜ-st Stuudio Tallinn.

Võidutöö mõjub kõige veenvamalt, kuna väljapakutud ruumiline mõte on läbiv ning töös leiduvad nii üldisemad kui ka detailsemad professionaalsed ettepanekud, mis on heas tasakaalus, leidis žürii.

Töö kontseptsioon on tugevalt seotud Härjapea jõe ajalooga ja ümbritseva keskkonnaga, ära on kasutatud ka olemasolevat maastikku. Idee vulinast, mida kuuleb kogu teekonna ulatuses ja mis delikaatselt viitab veele, on intellektuaalne. Ettepanek sel viisil vesi linnaruumi tuua on žürii hinnangul nutikas.

Visioonivõistluse kaudu sooviti mõtestada ajalooliselt läbi Tallinna kesklinna voolanud Härjapea jõe tagasitoomist linnaruumi Juhkentali asumit Tallinna mereäärega ühendava kergliiklusteekonna ja Härjapea kulgu tähistavate linnaruumielementide näol.

Samal teemal

03.00.2019
Kas tead, et kunagi läbis Tallinna Härjapea jõgi?