Krimi

FOTOD | Vandaalid sodisid kunstiakadeemia kujule lühendist „EKRE“ haakristi (65)

Johanna-Kadri Kuusk, 5. aprill 2019, 11:26
Haakrist Eesti Kunstiakadeemia juures.Foto: Tiina Kõrtsini
Eesti Kunstiakadeemia juures oleva kuju peale tekkis üleöö haakrist, mis koosnes Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna lühendist „EKRE“.

Kesklinna politseijaoskonna ennetus- ja menetlustalituse juht Jelena Mirošnitšenko sõnul teatati politseile juhtunust reedel kella kümne ajal.

Kohal on patrullpolitseinikud ja kriminalistid, kes fikseerivad rikkumist ja koguvad infot. Samal ajal koguvad infot uurijad, kes suhtlevad avaldajaga ning kontrollivad, kas sodimine on jäänud mõne lähedalasuva videokaamera pildile.

Politsei palub kõigil, kes võisid sodimist pealt näha või märkasid piirkonnas midagi muud kahtlast, anda sellest teada hädaabinumbril 112.

Eesti Kunstiakadeemia õppeprorektori Anne Pikkovi sõnul on tegu ilmselt kellegi murest tingitus väljendusega praegu ühsikonnas toimuvale. EKA ees olev betoonist raam ongi sinna pandud selleks, et kõik saaksid oma loomet esitada. Sealseid taieseid ei tsenseerita.

„EKA seisab vaba kunsti eest ning usub võrdsetesse õigustesse. Kunst on läbi aegade kajastanud ka seda, mis toimub poliitikas ning on ühiskonna peegelduseks,“ sõnas Pikkov.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee