Poliitika

ÕL VIDEO | President Kaljulaid tegi Kadriorus avalduse: selgeks saab ka see, miks ta soovis kohtuda Putiniga (76)

Ohtuleht.ee, 5. aprill 2019, 10:43
Foto: Stanislav Moshkov
President Kersti Kaljulaid selgitas pressikonverentsil, miks ta tegi  valitsuse moodustamise ettepaneku Kaja Kallasele. President andis muu hulgas ka ülevaate, miks ta avaldas soovi kohtuda Venemaa presidendi Vladimir Putiniga. 

Kaljulaid selgitas, et inimesed peavad mõistma, kuidas ja miks riigijuhtimises mingeid otsuseid tehakse. Üks on aga kindel – iga otsus peab demokraatia põhimõtteid kaitsma.

„Sellepärast ütlesin ka oma 24. veebruari kõnes, valijal on vastutus,“ sõnas ta.

Kaljulaid tegi täna Reformierakonna esimehele Kaja Kallasele ettepaneku valitsuse moodustamiseks. Ka see otsus on presidendi sõnul tehtud demokraatia kaitsmise eemärgil.

„Oleks äärmisel vastutustundetu, kui me valimised võitnud erakonnale ja selle esimehele Kaja Kallasele ei pakuks võimalust valitsust moodustada. Mina olen täna selle ettepaneku teinud. See on Kaja Kallase otsus, kas ta kasutab seda võimalust ja kuidas ta seda teeb, aga valimiste võitjal peab olema võimalus,“ selgitas ta.

Seda, kui tõenäoliseks ta Kallase valitsuse tulekut peab, ei tahtnud Kaljulaid öelda. „Pole minu ülesanne teha debattides oletusi, see on riigikogu teha,“ sõnas president. Samuti ei kippunud riigipea kommenteerima, kui suur on tema arvates võimalus, et Keskerakonna-EKRE-Isamaa (KEI) liit tuleb võimule. „Mina ei osale nendes kõnelustes mitte mingil moel,“ sõnas ta. KEI kõnelustega kaasnenud proteste peab ta ainult heaks. Kaljulaidi sõnul on hea, kui inimesed tahavad seista oma väärtuste eest, ja ta märkis, et see on ka kõigi õigus.

President selgitas ka sellel kuul toimuvat Moskva visiiti. Kaljulaidi sõnul on kõlanud etteheiteid, nagu oleks kogu visiidi korraldamine olnud avalikkusele varjatud, mis tema sõnul ei ole tõsi. Tema sõnul on seda juba pikka aega ette planeeritud ja kogu info on olnud püsivalt kättesaadav.

„Tegemist on naabriga, kellega meil pole peaaegu kümme aastat kontakti olnud ja selleks on olnud põhjust, aga arvame, et need on teemad, millest tuleb rääkida. Ebamugavaid teemasid tuleb tõstatada ja see on vastutustundliku riigi tunnus,“ ütles Kaljulaid ja lisas, et kui me räägime Venemaast, siis oleks sobilik rääkida ka Venemaaga. Teemasid, mida arutada, on alati.

„Mina olen valmis seisma teiste riigipeade kõrval ja käsitlema neid keerulisi teemasid,“ kinnitas ta.

76 KOMMENTAARI

e
Eve 10. aprill 2019, 09:06
Kindlasti tahab Putin Eestiga hästi läbi saada ja küllap ta selgitab et mingit ohtu nende poolt ei ole. Praegune Venemaa pole meile midagi halba teinud ja hea läbisaamine naabriga on tähtis.
r
robot 6. aprill 2019, 21:45
ta armastab meid
Loe kõiki (76)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee