Eesti uudised

ELU LASTEAIAS: kas kasvataja tohibki mudilast julmalt sakutada?

Juhan Mellik, 5. aprill 2019, 10:27

37 KOMMENTAARI

j
jah/ 6. aprill 2019, 18:22
A milleks lapsi välja viia kui kasvatajaneiu kolmas peigmees äkki facebooki chätti ilmus üle paari tunni! Kes teab millal ta uuesti chätti tuleb! On vaja kirjutada siis on.
m
6. aprill 2019, 14:07
Mis siin enam nämmutada,kehakeel räägib ju selgelt,et kasvataja astus üle lubatud piiri. Ma loodan,et ta on nüüdseks lahti lastud.
x
Xxx/ 6. aprill 2019, 11:41
Peab analüüsima, miks on lasteaiaõpetajad läbipõlenud, väsinud ja võivad kergesti enesevalitsuse kaotada.... Ma tean mitmeid põhjuseid. Tulge ja töötage lasteaias, te ei pea päevagi vastu ja võite ka olukorras enesevalitsuse kaotada...see ei õigusta vägivalda, aga see on tulem. Järjest sagenenud tulem, kus kõik teised on pühad, aga mitte töötaja.
õ
Õelus/ 6. aprill 2019, 07:59
Ei mahtunud ära. Muidugi, antud loos ei tasu kasvatajat kiita. Küsiks ainult ,et filmiti ja pandi üles internetti, kuid kas ei oleks võinud avada akent ja hõigata, et mida teed?
õ
Õelus/ 6. aprill 2019, 07:55
Lasteaiad on täis hüperaktiivseid ja erivajadustega lapsi. Sekka vähesed normintellektiga lapsed. Ja kuhu kulub kasvataja aeg? Eks ikka sinna hüperaktiivsete ja erivajadustega laste peale. Ja kui selline hüper laps annab teisele lapsele kolaka, tõukab või võtab asja käest ära, siis mida teeb kasvataja? Ütleb ilusti normlapsele_ "saa aru ja ära taha oma karu tagasi, sest Toomas on eriline, las ta mängib". Ja mida peab tundma teine väike poiss? Harjuma juba väikesest peale, et erilisele lapsele on kõik lubatud. Niimoodi lähevad ka kasvatajate närvid rikki ja paljud loobuvad oma tööst.
m
Maarja/ 5. aprill 2019, 21:03
Käisin mõni aeg tagasi vahel oma pereliikme lapsel lasteaias järel.Toidujagajaks (abiõpetaja) oli seal üks tõsise olemisega tädi. Kui juhtusin sinna ükskord minema enne laste väljaminekut, siis nägin kuidas ta üht poissi riietades vihaselt teda raputas.Arvas et ma ei näe.Poiss hakkas veidi nuttu tihkuma. Lasteaia jõulupeol võttis muidugi temagi jõuluvanalt (lapsevanematelt) rõõmsa näoga oma kingi vastu.See selleks. Küll aga nägin kuidas eralasteaias, kus laps varem käis, ei viidud lapsi (ilusa ilmaga) mitmel päeval välja.Noor kasvataja istus aga arvutis.Küsigeomalastelt,kas neid viiakse välja
t
Tänapäevane / 5. aprill 2019, 19:19
kasvatuslik tarkus on jõudnud sinnamaale, et kui laps käsib vanemal/kasvatajal/õpetajal hüpata, siis ei tohi see küsida "Miks?" vaid "Kui kõrgele?" Tunnen kaasa lasteaiatöötajatele, kes on juba nagu loomatsirkuse asendus ja peavad päevad läbi muudkui hüppama küll lapsukeste küll emmekeste käsu peale. Ja ei mingit vasturääkimist, sest nemad teavad paremini kui vastava hariduse saanud õpetajad.

e
5. aprill 2019, 16:47
Eelmisel suvel olin paide jalkastaadionil tunnistajaks, kui noor naisterahvas kutsus korrale ühte hüperaktiivset poisiklutti ja tolle ema kaitses oma võsukest nii et silmad punnis ja sülg suust pritsimas- tema laps vœib kõike teha, ka jalgadega pingil hüpata!
e
eripedagoog/ 5. aprill 2019, 15:29
See ei ole huupi lahmimine,video pealt selgelt näha ,kuidas õpetaja lapsega käitub- ja selline käitumine on lubamatu. Õpetame lastele, et kätega rääkimine ei ole lubatud ja siis paneme oma käed lapse kallal tööle? Järgmisel päeval saab laps riielda selle eest, kui käitub rühmas samamoodi teise lapsega. !? Laps mõtleb-miks mina ei või kui õpetaja nii teeb? Või üldse,kas tekib turvatunne sellise õpetaja juures,kes nii teeb? Ma vaatasin seda korda ja kordi ja ei suutnud uskuda oma silmi. Sellist käitumist ei pea /ei tohi aktsepteerida.
e
ella/ 5. aprill 2019, 15:08
Jah robotid oleks teretulnud tõesti!!!! See on nii ebainmilik mis toimub ka teenidussfääris. Iga loll ja pedant nn.võib öelda ja kaevata ja ainult kaevata su peale. lasteaia koha pealt ütleks,et kasvatus algab kodust ALATI! Tehke mammid oma töö kodus ära! lasteaiakasvataja ei saa sinu lapse kasvatamise eest palka!
k
Kai/ 5. aprill 2019, 14:57
Millega on ära teeninud nii väikene laps sellise alanduse? Hea küll, sakutas, aga veel põlvili tõmmata?! Ükskõik, milline see käitumine lapse poolt oli, soovitan lapsevanematel oma lapse õiguste eest seista. Loodan, et kasvataja leiab endale tööd mujal.
m
Mõtleja/ 5. aprill 2019, 14:26
Üldistada ei saa, hukka mõista ka kohe ei saa, eelnevalt peab teadma, mis ja kuidas..
a
abc/ 5. aprill 2019, 14:26
„Lasteaiaõpetaja on inimene, kes peab suutma ennast kontrollida mistahes olukorras.” Kuidas see võimalik oleks, et inimene mistahes situatsioonis ennast kontrollib? Ehk oleks lasteadadesse parem võtta tööle robotid?
v
Vanaema/ 5. aprill 2019, 14:23
Mis on lasteaedades tavaline? Lapse tõukamine,nügimine, togimine? Halloo, kus elate? Lõualaksutajad, mine ja olge üks päev rühmas, vaadake, mis toimub ja siis tulge ütlema.Arvan, et esimeseks õhtuks teil mõistus otsas ja ei kujuta ettegi, kui tublid ja tugevad on need, kes lastega tegelevad! (kindlasti on mõni erand, kes ei sobi ka) Ausalt, tunnistage, et ka kodus on lastega probleeme ja seal vaid 1-2, mõnel 3 jne. Tean vanemaid, kes ei ole ühte päeva ka lasteaias, sest see ju hullumaja... Minu lapselastele väga tublid ja omad kasvatajad- sõbra eest! Enne kui risti lüüa, mõelge, mitte see video
s
superloogika mis baseerub selelle, et võib tõugata ainult seda last kellel elu on ohus/ 5. aprill 2019, 14:12
Ei. Valesti said aru. Last A võib tõugata või tõmmata siis kui ta elu on ohus. Last B võib tõugata või tõmmata siis kui ta elu on ohus. Aga.. Kui laps A pksab last B, siis sina võid tõugata pkstavat last B (mitte last A ehk pksjat!), sest lapse B elu on ohus lapse A poolt. Last A sina sellises olukorras tõugata või tõmmata ei või, sest tema elu ei ole ohus!

t
To:lapsevanem/ 5. aprill 2019, 13:25
Tule oma nimega välja ja saab su läbipekstud lapsed sinukäest ohutusse kohta viia.
h
hunt/ 5. aprill 2019, 13:19
mina kasvatan ja karistan oma kutsikaid hundi kombel, mitte nii nagu inimene, et kutsikas teeb mida tahab, tal ju seadusega kõik lubatud...
l
lapsevanem/ 5. aprill 2019, 13:09
laps tohib teist lapsele haiget teha ja tohib kasvatajale jalaga panna aga kasvataja ei tohi midagi teha.Mis mõttes?Milleks siis neid sinna vaja on las nad olla üksi ise teavad mis teevad.
s
Südametule/ 5. aprill 2019, 13:09
Lapse näost on selgelt ju näha kohkumine ja alanduse tunne ja kasvataja üli negatiivne hoiak. Mitte miski ei õigususta peale paigal seismist äkilist tirimist kuhugi suunas!!!!
m
mmm/ 5. aprill 2019, 12:55
"„Soovime rääkida ainult positiivsetest uudistest.” Mingi sots vist. Sama nagu pagulaste kuritegudega, nendest rääkida ei tohi ja ainult tuleb positiivset kuvandid manada.
S
****/ 5. aprill 2019, 12:39
Sa vanaema kasvata oma lapselapsed ise.
l
loomasõber/ 5. aprill 2019, 12:31
looma ei tohi ka halvasti kohelda
6
60 aastane/ 5. aprill 2019, 12:31
Seisin lasteaias iga päev nurgas ja kodus andis isa ihunuhtlust. Sain asja eest ja kasvasin tubliks inimeseks. Tãnapäeva lapsed on liiga nunnutatud.

6
60 aastane/ 5. aprill 2019, 12:30
Seisin lasteaias iga päev nurgas ja kodus andis isa ihunuhtlust. Sain asja eest ja kasvasin tubliks inimeseks. Tãnapäeva lapsed on liiga nunnutatud.
n
Nups/ 5. aprill 2019, 12:16
k
Kai/ 5. aprill 2019, 12:02
Kasvataja EI TOHI last luua ega sakutada. Punkt. Kasvataja amet eeldabki seda, et naitad eeskuju oma kaitumisega ning OSKAD konflikte sonadega lahendada. Mida lapsed opivad sellelt kasvatajalt- kui ma oma tahtmist ei saa, siis loon. Kui narvid vastu ei pea, siis ei saa sellel kohal tootada. Iga soogitadi ei TOHI olla kasvataja. Ehk siis tuleb uus polvkond juba maast madalast alandatud lapsi. Selles videos koik lapsed seisid nagu lambad kasvataja ees ning mingist kohutavast kaitumisest polnud juttugi. Parnu koikide eralasteaia kasvatajatega on probleeme, vaidan mina.
t
tohib ja võib kutsida idi,oodiks/ 5. aprill 2019, 11:59
nagu minu last üks kasvataja kutsus.
a
arvamus/ 5. aprill 2019, 11:56
See on lasteaedades tavaline. Paljudele sobiks paremini pigem töö loomadega.
l
Lugeja/ 5. aprill 2019, 11:47
Jumala savi mis kasvataja teeb, miks mina lapsevanemana ei või kasvatajat tuusteldada?
k
Ka nelja lapse ema. / 5. aprill 2019, 11:42
Mina sain ka oma koosa lapsena. Pold mingit traumat. Oli viha. Aga kui suureks sain, siis adusin, et ilma selle koslepita poleks minust inimest saanud. Kas me hakkame siis olema nii haledad, et iga laksu peale oleme traumeeritud? Miks ei kasvatata lastes tugevust? Ja kui ema-isa kodus tituleerivad seda lapse kuuldes traumaatiliseks, siis laps nii seda adubki. Tulevikus hakkab ta igat pisimatki juhtumit samamoodi tituleerima. Valmimas lumehelbeke.
r
R/ 5. aprill 2019, 11:30
Vaatasin ka videot. Polnud seal mingit sadistlikku tõukamist ega raputamist. Lapsed kukuvad-komistavad mõnikord ka külge puutumata. Kui täiskasvanu ka lapsest haaras, siis võis see olla tingitud sellest, et tänapäeval lastest on paljud ju sõnalistele keeldudele ja korraldustele allumatud, pigem vastavad täiskasvanule jämedustega. Kes vastutab lapse ohutuse eest tänaval? Mis põhjustas selle juhtumi? Enne ärgu hakatagu süüdistama ja videot levitama koos kasvataja ristilöömisega. Kui lugu selge, on suhtumiste avaldamine meedias omal kohal, seni ainult huupi lahmimine nagu meil kombeks.

K
!!!/ 5. aprill 2019, 11:27
Kui ikka juba lapse peale käsi tõuseb,siis ei tasu sellisesse kohta tööle ronida!!!
4
4 lapse ema ja 3 lapse vanaema/ 5. aprill 2019, 11:27
Füüsiline väärkohtlemine võib põhjustada lapsele kergemaid või raskemaid psühholoogilisi kahjustusi. Näiteks tõukamine, lükkamine, väänamine , raputamine jne. Mina oma lastelastele küll sellist kasvatajat ei tahaks. Palun sellel asutusel pingsalt mõelda selle töötaja edasist koostööd lastega tegelemisel. Sest lapsed on erinevate iseloomudega ja kasvataja peab olema tugev, lahke armastatud ja hooliv. Tark ning õpetlik. Mitte räusktav, tõukav, togija tegelane. Nii ei õpeta neid pisikesi mudilasi. Vaid tekitad trotsi ja pahameelt emade seas.
m
muig/ 5. aprill 2019, 11:24
"Julmalt" on kindlasti meelevaldselt lisatud, et oleks ikka põnevam ja tigedam! Aga noh, lumehelbekeste lumised lapsed võivad koost lahti kukkuda küll...
j
Jumala savi mis laps teeb . Lollust teeb teen nägu et ma pole midagi näinud ega kuulnud ./ 5. aprill 2019, 11:23
k
Kaks/ 5. aprill 2019, 11:13
* Liili PIlle: Lapse haaramine, tõukamine või tõmbamine on õigustatud ainult sellises olukorras, kus tema elu on ohus. * No ei ole ikka nii, et vaatan pealt kui ta teise lapse elu ja tervist ohustab!
k
5. aprill 2019, 11:07
Kui ei tohi last füüsiliselt väärkohelda siis pole üldse enam oluline, mida laps tegi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee