Eesti uudised

ME JÄÄME TÖÖTA! Metsaomanikud on raiete keelamise vastu (46)

LISA KOMMENTAAR

googel earth 15. aprill 2019 23:30
vaadake reaalselt kui vähe metsa meil on
Kullo 12. aprill 2019 14:33
Mitte ükski metsameed ei taha oma metsale tekitada kahju, ei metsale ega seal elavale loomastikule... Metsamajandamine on üsna keeruline töö, mitte keegi ei raiu seda metsa päris nullini maha, alati istutatakse kuskile uus mets, nii on see aastakümneid ja sadu olnud. Praegu virisevad need, kes ei ole konkreetselt metsamajandamisega tuttavad ja ei saa sellest asjast aru. METSA TULEB RAIUDA, ja peabki raiduma...varsti hakatakse ütlema, et ära peereta, meil on õhus liiga palju metaani?
Lund 7. aprill 2019 12:07
lükkavad ikka ainult põhikohaga töötajad, ülejäänud jõlguvad mööda ilma ringi kuni järgmise korrani. Seni kuni on leidnud kuhugi püsivama koha. Seepärast kannatab ka mingil määral teede kvaliteet.
Lugedes seda jama 11:05 7. aprill 2019 11:57
ma natuke aiman, miks omal ajal eestlased üksteist Siberisse saatsid. Üks põhjuseid oli muidugi kadedus aga selline ülbe suhtumine oma kaaskodanikesse on ikka eriline pärl. Selline ülbamine sai hukatuseks juba sel ajal ja samamoodi külvab vaenu ja lõhub ühiskonda ka praegu.
mõtlev 6. aprill 2019 10:47
Teedeehitajad tegelevad talvel lumetõrjega. Või arvasid sa, et lumesahkade juhid istuvad 8 kuud aastas tööta?
Kas 6. aprill 2019 09:37
tärnikandjad langetavad hektarite kaupa metsa? Ära võrdle pliiatsit mmiga.
Hooajatööline 6. aprill 2019 09:34
Juba 35 aastat teen sellist tööd kus sügisest kevadeni tuleb tegeleda kõige muuga kui põhitöö. Erilist rikkust küll kuskilt ei paista aga võlgu ka kellelegi ei ole. Enda metsamaa ei ole just kõige suurem võrreldes hõlpkasuteenijate omadega. Aga kõik mida vaja saan talvekuudel metsas tehtud ja mul on hea meel kui linnud ja loomad minu metsas elavad.
Martt 5. aprill 2019 23:49
Kas saab ka kusagil liituda piirangu pooldajatega? Pole vaja linnulaipade arvelt elada, lõikujad!

Zxc 5. aprill 2019 23:42
Täpselt kymnesse! 100% päri.
Zxc 5. aprill 2019 23:38
Köik, kes siin kurdavad, et Eestis raiutakse palju ja metsamehi laastajateks kutsute - aga minge otsige ise endale nt 5 kuuks aastas teine töö! Ärge olge sellised ajakirjanikud vöi ehitajad vöi itimehed vöi ametnikud koguaeg! Minge nt kevadel 2 kuuks metsa istutama. Ja suvel tehke nt 3 kuud kultuurihooldust. Siis hakkate vb millestki aru ka saama. Ja olete vähe pädevamad metsateemadel kaasa rääkima.
paralleel 5. aprill 2019 21:01
Kõige suuremal pesitsus ja loomade poegimise ajal alustavad tärnikandjad oma rahakutamist mõne " kevadtormi "või "haige siiliga". Ja ei mingit probleemi. Ometi selle seltskonna mõttetu sebimine ei kaitse kedagi.
Sinu 5. aprill 2019 20:49
kasvatatud mets ei ole raiekõlbulik
Keegi ei keela 5. aprill 2019 20:46
SINUL majutusasutust sulgeda.Kas kõik on tõsiusklikud et jõulude ajal ei tööta.
Põllumees 5. aprill 2019 20:44
ka talvel kartulit ei kasvata.Metsamees pidagu suvel põldu ja talvel laastagu loodust.sajandeid on antud lindudele loomadele rahu poegi kasvatada.Julmusel pole enam piire!!!
e-le 5. aprill 2019 18:19
metsaomanik 5. aprill 2019 17:19
metsomanikud puid tehakse ikka talvel mitte siis kui mets on pehme olen ise ka metsa omanik ja see kuu kaks ei jäta kedagi nälga ärge rääkige

Küllike Reimaa 5. aprill 2019 16:06
Mis mõttes tööta. Kas metsafirmad ei saa siis nii palju rehkendada, et oma töötajatele raierahu ajal palka maksavad. Ei pea ju kogu aeg rahas suplema võib veidi arvet ka pidada või on kõik metsaga tegelevad indiviidid nii lollid või nii ahned, et ei suuda või taha planeerida oma tulusid.
Juhan maalt 5. aprill 2019 14:42
Kõik hotellid ja majutusasutused tuleb jõulurahu ajaks sulgeda. Töötajatel on õigus see aeg kodus oma lähedastega veeta
täna Terevisioonis metsamehi esindanud isiku ainus põhjendus oli: 5. aprill 2019 14:34
Mehed tahavad teenida, mitte kodus olla. Kõik. Metsamees, kes ei hooli metsast pole mingi metsamees. On teisigi hooajatöölisi.
maamiis to.tiit 5. aprill 2019 12:27
Ega keegi normaalne teegi lageraiet kevadel.metsa on vaja hooldada võsa lõigata,harvedada,mädanud puud kõrvaldamine,puude istutamine jne.lageraiet teevat ainult ullikesed või linnavurled,kes on endale lanke kokku ostnud.maamees ikka lõikab talvel metsa.
. 5. aprill 2019 12:10
juba tükkaega kõlab kõrvus vaid nn. "metsakasvatajate" hala. küll söövad põdrad , jäbesed ja kitsed nende puud ära, küll käivad haned põldudel matti võtmas ja nüüd veel lisaks keelatakse kevateti metsaraie ka ära. Saage üks kord aru, et siinilmas eila vaid teie, teie rahakott ja puhtalt metsast leitud raha sest teie ise pole ju seda metsa istutanud, kasvatanud ega ka holitsenud selle eest. teie olete puhtal kujul vaid SAAMAMEHED,LAUSA TÄITMATUD SAAMAMEHED, kellede põhiline aur kulub ainult vingumisele ja hädaldamisele, kui halb ja raske teil on metsaraadamisega toime tulla.
N 5. aprill 2019 11:45
Igati selle poolt,et oleks kevadel metsarahu...need,kes siin hädaldavad,ongi need, kes Eesti metsad on kõik hävitanud.Ise olen pool elu maal elanud,on oma mets ja mina küll aru ei saa,et ma vaesemaks kevadel jään.Tuleb õige töö otsida,mitte metsa hävitada.
n 5. aprill 2019 11:38
Igati selle poolt,et oleks kevadel metsarahu...need,kes siin hädaldavad,ongi need, kes Eesti metsad on kõik hävitanud.Ise olen pool elu maal elanud,on oma mets ja mina küll aru ei saa,et ma vaesemaks kevadel jään.Tuleb õige töö otsida,mitte metsa hävitada.
Ei suvisele raidele!!! 5. aprill 2019 11:31
Aga kuidas siis teeehitajad talvel hakkama pravad saama, nemad istuvad ka ju 4 kuud talvel kodus. Ärge hädaldage, minge kurat suvel soome maasikaid kasvõi korjama. Ei ole vaja suvel metsa hävitada ega linde, loomi tappa!

Jumala õige jutt, pigem jaotab see firma, et ei saa mingi aeg lageraiet teha ja pappi taskusse. 5. aprill 2019 11:20
soovitus 5. aprill 2019 11:17
Lindude pesitsusperioodiks keelata linnainimestel looduses viibimine. Et ei häiriks pesitsevaid linde ega "päästaks" linnu- ja loomapoegi, viies neid omale koju. Iga-aastane probleem liiginnukate linlastega, kes looduse toimimisest midagi ei tea ja arvavad, et kui linnu- või loomalaps üksinda, siis kindlasti hüljatud. :(
kolla 5. aprill 2019 11:05
Linnavurled jälle nagu üks mees maainimeste loodust kaitsmas ja kui siis küttepuude hind tõuseb tormavad kohe maakaid sõimama.Toitke linnas oma tuvisi-hakke ja käige loomaaias varblasi vaatamas aga jätke maainimesed rahule.
maamiis 5. aprill 2019 11:03
Paistab,et siin ilguvad linnavurled.Tulge elage maal vähemalt 5a.kasvatage metsa ja muid juurvilju siis näete,et meil ei ole tööd ja tänu meile saate normaalset toitu(võite ka Hiinast tellida)kahjuks valitsus ei hooli juba ammu maainimestest.
Kiisu Miisu 5. aprill 2019 10:23
Ka koertejalutajad metsast välja! Koerte jooksutamine looduses kevad-suvisel ajal tuleks kiiremas korras ära lõpetada!
Ott 5. aprill 2019 10:20
See on nüüd küll taoline jutt mille peale peaks need "metsaomanikud" pillid kotti panema.Kui metsas enam muud tööd ei ole kui selle maha saagimine siis näitab see ainult,et meie metsandus on täiesti alla käinud.Hea kui taolised inimesed metsa juurest kaovad,sest kui neile isegi pesitsusaeg ei ole takistuseks metsa saagimisel siis ega nad enne ei jäta kui kogu elu siin eestimaal ära on hävitatud.Nii nagu sõeluti ja vallandati endised väärt metsamehed nii peaks ka praegused metsapilastajad kaduma.
Peipsi 5. aprill 2019 10:15
järve teema on muidugi huvitav teema. Kui need tuhanded veepinna all vedelevatele võrkudele saaks piiri panna siis jääks järve ikka palju kala järele.
5. aprill 2019 10:14
Mis eriline tööandja see mets siis maal niiväga on?Kõik. tööd teeb ära harvester.Kui,siis eeltööd.

Metsa Töötleja 5. aprill 2019 10:11
No kuulge, kevadel maainimestele tööda anda metsa istutamiseks ! Mis rumal jutt ! See ei too ju midagi sisse, ainult puahs kulu. Võib olla ehksaab miniit tule alles 80 aasta pärast. Siis mina ju ammu siit kadunud. Ja pealegi, minu liisitud Harvesterid saevad puud maha nii, et linnupesad jäävad puu otsa alles, ausõna.
tegelt 5. aprill 2019 09:55
Järjekindlalt jäetakse hakkepuiduks minevad virnad pikaks ajaks seisma ja otse loomulikult lastakse need läbi masina nimelt kevad-suvisel ajal, koos linnupesadega. Hävikud saavad sellest vist mingi kaifi.
pseudoprobleem 5. aprill 2019 09:34
Kuna "roheline" RMK ei saa lõigata, siis on teistele vaja kah keeld peale panna!
arvan... 5. aprill 2019 09:34
Olen metsa omanik.Tean,kuidas näeb välja lageraie lank,tean,kui kaua läheb aega uue metsa aretamiseks.Uue metsa peale kasv on järgmiste põlvkondade teema,seepärast ei ole mõtet rääkida,et see kunagi selliste raiete puhul ükskord otsa ei saa.Olen ka kirglik kalastaja ja võrdluseks võin öelda milline on Peipsi järve olukord tänaseks,kus kõik kalurid räägivad sama juttu nagu metsamehed.Arvan,et on mille üle mõelda tulevasel valitsusel.
e. 5. aprill 2019 09:33
Kui metsa raiumisega jäävad tööta, eks hakaku siis uut metsa istutama ja juba võsastunud lankidel võsa harvendama. Tööd on nii et tapab!
metsa müük 5. aprill 2019 09:30
või õigemini parseldamine annab tegijate lastele tarbimisvõimekuse. Kuidas sa siis hammustad kätt, mis sind toidab. Ja raha tuleb... Allikas kestab või kuivab, aga harjumused, stiil, kuhugi kuulumine. Väärtused kodudes... ühiskonnas... nutiseadmete mängudes-videodes...
Töö Mees 5. aprill 2019 09:24
Ei tunen need metstöösturid küll maainimese rahakoti pärast muret. Liisingud on vaja maksta, see on see nende peamine mure. Aga see on õige, et ega enne vee väärtust ei hinda, kui kaev kuvanud ja janu vaevab. Imelik ka, et ei ole näha ühtegi plakatitega keskkonna pärast muretsevat noortekampa kuskil protesteerimas.
Kes vastutab ? 5. aprill 2019 09:19
Keegi peab vastutuse võtma, kes on lubanud eestisse 100-de kaupa müüa HARVESTERE. Sest kõik aur läheb nende liisingumaksete tagamiseks. Metsa tuleb lõigata, sest võlgu ei saa jääda !

võimalik 5. aprill 2019 08:50
ka see, et paljuvõitu neid kerge raha teenijaid ja liiga lihtne ka nn mets habenoa teravusega paljaks pügada. Tehnikagi liiga võimsaks saanud, kas ka otstarbekaks, kui ümarpalgi veokid ülehelikiirusel liikudes kiirusepiiranguid asulateski ei tunnista. Killustumise ja killustamise tagajärg nii inimsuhetes kui suhtumises teistesse liikidesse, inimese naabritesse. Linnastunud maainimesigi küllaga, kogu kaasneva eluviisiga. Kui kaev tühi, küll siis vee väärtust tuntakse...
oot 5. aprill 2019 08:30
Millised inimesed jääks tööta? Ise te ju pidevalt pasundasite, et pole töölisi Eestist võtta? Et toome aina Venemaalt ja Ukrainast. Ja juba mitu artiklit on olnud, kuidas need idaslaavlased teevad pardakki, selmet tõsiselt rabada tööd. Joovad ja laaberdavad, armukadedusest tingitud kuriteod jne jne. Keda te siis petta tahate?