Lennu ET302 rusudFoto: Reuters/Scanpix
Toimetas Greete Kõrvits 4. aprill 2019 19:39
Äsjavalminud raporti järgi tegid Ethiopian Airlinesi lennu ET302 piloodid kõik endast oleneva, et katastroofi ära hoida, vahendab BBC.

10. märtsil hukkus lennuõnnetuses kõik 157 pardal viibinud inimest. See oli viimase viie kuu jooksul juba teine õnnetus, mis juhtus Boeing 737 Max tüüpi lennukiga. 2018. aasta oktoobris hukkus Lion Airi lennu pardal 189 inimest.

Etioopia transpordiminister Dagmawit Moges kommenteeris õnnetuse kohta koostatud uurimisraporti järel, et lendurid tegid kõik, mida Boeingi juhised sellises olukorras ette nägid, kuid ei suutnud lennumasinat ikkagi kontrolli alla saada. Lennuk sööstis mitu korda ninapidi maa suunas ning kuigi piloodid üritasid lennukit lakkamatult taas ülespoole suunata, põrkas see paraku lõpuks maapinnaga kokku.

Etioopia transpordiminister Dagmawit Moges Foto: AFP/Scanpix

Boeing 737 Max lennukitesse on paigaldatud süsteem, mis mõnedes ohuolukordades võib sundida lennuki nina alla. Kui süsteem mingil põhjusel korralikult ei tööta, võib ta lennukit ninapidi maa suunas suruda ka siis, kui seda sugugi vaja ei ole ning algab põhimõtteliselt kui köievedu lennuki meeskonna ja arvutisüsteemi vahel. Esialgse raporti andmeil näib, et just nii juhtuski ja muidu oskuslikud piloodid jäid vigasele süsteemile alla...

Ethiopian Airlines avaldab hukkunud töötajatele kiitust.