Bauhof | Sisuturundus

Kuidas valida muruniidukit – oluline on mitut detaili silmas pidada! 

Bauhof, 5. aprill 2019, 09:00
Foto: Envato Elements
Muruniiduki valimist võib alustada sellest, et piilud naabrimehe kuuri alla ning ostad lihtsalt suurema ja ilusama. Teisalt oleks mõistlik siiski pühendada veidi aega ning hinnata, milline on niiduki töökoht ehk muruplats, eelkõige niidetava ala suurus. Järgmiseks vaadata juba kasutaja mugavust mõjutavaid tegureid – kui palju on aega, soovi füüsilist tööd teha ning mida hakata peale niidetud muruga. Kuidas kõik seotud on, katsume lühidalt kokku võtta.

Niidukid jagunevad jõuallika järgi kolmeks: mehaaniliseks, elektri- või bensiinimootoriga. Esimene on käsitsi lükatav trumliga niiduk, mis on sobilik väikestele pindadele. Elektrilised niidukid on sobilikud neile, kes soovivad väiksemat mürataset ning niidetav ala on kuni 500 m². Suurimaks hädaks on sõltuvus kaabli pikkusest, samuti peab muru tihedamalt niitma, sest kõrgema rohuga võib lahjem mootor hätta jääda. Eestis enimkasutatud on bensiinimootor – küll kõige lärmakam, aga üldiselt suuremad ja võimsamad.

Oluline on mõelda, mida teha niidetud muruga. Tavalisem on külgväljaviskega niiduk, mis jätab rohu vaaludesse. Olenevalt asukohast ja niidetava muru pikkusest, võib tekkida vajadus peale niitmist rehitseda. Järjest populaarsem on ka multšniiduk, mis tükeldab niidetavat muru pikemat aega ning laotab selle siis murule väetiseks – rohi on väga toitainerikas. Multšida tuleb jällegi tihedamalt, sest pikka muru on niidukil raske peenestada. Kolmas variant on kogujaga. Väiksemal platsil mugav, aga suuremal muutub tühjendamine tüütuks. Saadaval on ka kaks või kolm ühes masinaid, mis on küll kallimad, kuid võimaldavad paindlikku (loovat, kui soovite) lähenemist.

Järgnevalt tasub mõelda…

Loe edasi Bauhofi Aiaparadiisi blogist!

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee