Poliitika

FOTO | Ruuben Kaalep näitas ametivande andmisel kõnekat käesümbolit: „See on hea tuju märk!“ (160)

Ohtuleht.ee, 4. aprill 2019 12:27
Ruuben Kaalep pärast ametivande andmistFoto: Kuvatõmmis
Tänasel riigikogu XIV koosseisu esimesel kogunemisel käisid kõik saadikud ametivannet andmas. Nende seas ka EKRE liige Ruuben Kaalep, kes näitas pärast vande andmist saalile mitmetähenduslikku käemärki.

„See on hea tuju märk,“ selgitas Ruuben Kaalep ajakirjanikele, keda huvitas, mida tähendas tema käemärk, mida ta riigikogu saalis näitas.
Täpsustuste peale, et tegu on ka rassistliku märgiga, mis viitab valgete ülemvõimule, ütles Kaalep: „See on absurd! See on absurd! Siin ei olnud mitte midagi seesugust.“
Seejärel tõmbas EKRE esimees Mart Helme oma värske parteisõduri ajakirjanike eest ära ja luges sõnad peale: „Postimehega me ei räägi!“

Selgituseks Ruuben Kaalepile: tegelikult näidatakse hea tuju märki hoopis niimoodi.

Samal teemal

Pöidla ja sõrmega ringi näitamine tähendab mõne riigi viipekeeles "OK", või "kõik on korras!", ka Eesti kurdid kasutavad seda käemärki. Prantsusmaal tähendab see aga numbrit "null" või "väärtusetut". 

Kreekas ja Türgis on see žest väga vulgaarne, kuna osundab ühele inimese kehapiirkonnale või on viide homoseksuaalsusele. Mõnedes Lähis-Ida riikides, näiteks Kuveidis, tähendab see käemärk aga kurja silma.

Samas on see käemärk seotud 2017. aastal veebilehelt 4chan alguse saanud meemiga, mis tähistab valgete ülemvõimu. Sellisel juhul tähistavad kolm sirutatud sõrme tähte ''W'' ja kokku pandud nimetissõrm ja pöial on osa tähest ''P''. Kokku tähistavad need sõnu ''white power''.

Lisaks näitas seda sama käemärki Brenton Tarrant, kes hiljuti Uus-Meremaal mošeedesse tulistama läks.

Brenton Tarrant Foto: Reuters/Scanpix

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee