Eesti uudised

Endise tipp-poliitiku riigi toetusega rajatud mõisaäril on madal käive, kuid võimalikule kliendile näidatakse aasta läbi välja müüdud maja

ÄRMA TALU OLI JÄÄMÄE TIPP: riigi rahaga skeemitavad kümned turismitalud (72)

Henry Linnard, 3. aprill 2019, 20:50
Kotlandi mõisFoto: hiiumaamuinsuskaitseselts.eu

Endise riigikogu liikme poolt maksumaksja raha abil rajatud majutuskoht Saaremaal Kotlandi külas küsib kliendilt 1400 eurot nädalas. Broneerimissüsteemi järgi majutusvõrgustikus näib, et koht peaks olema ülipopulaarne, sest sinna ei leidu vabu kohti terve aasta jooksul. Firma ametlik majutusalane käive on aga alla 600 euro kuus. Kas see võib olla pettus? Maksumaksja raha jagav PRIA kiidab petturite paljastamisel oma head tööd. Toetusesaajate majandusaruandeid analüüsides tundub, et kümned toetusesaajad võiksid siiski pälvida kontrollijate suurema tähelepanu.

Kotlandi mõisa peremees on kunagine „äraostmatu“, Res Publica asutaja Indrek Raudne. Vene uusrikastele elamislubade müümise skandaaliga IRList ja riigikogust lahkunud Raudne on PRIAst saanud OÜ-le Gutsof Gotland 98 021 eurot. Toetuse eesmärk oli restaureerida Saaremaal 18. sajandist pärit mõis ja hakata seal turistidele majutust pakkuma.

Toetus hakkas Raudse taskusse laekuma 2013. aastast ja viimane osamakse kanti üle 2015. aastal. See tähendab, et Raudse kohustus Kotlandi mõisas majutusteenust pakkuda kestab veel järgmise aastani.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

19. juuni 2019, 20:35
Maaeluminister Mart Järvik: PRIA suhtes on palju küsimusi üleval
21. aprill 2019, 17:57
PRIA peadirektor keeldub majutusasutuste toetuse probleemist rääkimast
4. aprill 2019, 22:10
DROONIVIDEO | Maksurahaga ehitatud majutuskohad töökohti juurde ei loo
2. aprill 2019, 16:52
SOODUSTUSKELMUS? Rahandusministri naisevenda Erik Nigolat ja tema partnereid süüdistatakse enam kui 400 000 euro väljapetmises

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee