Krimi

Viljandis kihutasid koolimaja juurde kiirabi, tuletõrje ja terve bussitäis politseinikke (56)

Viljar Voog, 3. aprill 2019 16:03
Politsei reageeris juhtunule suurte jõududega. Sümbolpilt pärineb 2015. aastast.Foto: Mari Luud
Õhtulehe lugeja kirjeldas täna hommikul Viljandi Kaare kooli juures juhtunut: „Algul saabusid sireenidega kohale kiirabi ja tuletõrje, seejärel politsei, kusjuures suurte jõududega (algul paar patrullautot, seejärel mikrobussitäis politseinikke). Kõik see punt tormas kooli sisse, kust teatud aja järel toodi välja kinni peetud õpilane.“ Õnneks midagi hirmsat lahti ei olnud.

Viljandi patrulltalituse juht Alar Sadam kommenteeris nõnda tõsise reageeringu põhjust: „Täna hommikul kella 10.30 paiku andis Viljandis Kesk-Kaare tänaval asuva kooli õpetaja politseile teada, et üks õpilastest on kooli kaasa võtnud kahtlase eseme. Et esialgu polnud teada, millega tegu, reageerisid sündmuskohale kõik operatiivteenistused. Koolimajja sisenenud politseinikud ühes päästjatega selgitasid kiirelt välja, et ohtu kellelegi ei ole.

Vestluses selgus, et üks 13aastane poiss oli enesega õppehoonesse kaasa võtnud kahjuritõrjeks kasutatava suitsuküünla. Laps kinnitas, et ta olla selle varasemalt linnast leidnud ning tal polnud plaanis seda koolis kasutada. Politsei võttis suitsuküünla hoiule, vestles lapsega ning informeeris vahejuhtumist ka tema vanemaid. Lapse ning tema perega tegeleb edasi noorsoopolitsei.

Kuivõrd koolilaps tegelikult ei hoomanud, mille ta maast üles noppis ning koolimajja taris, on paslik meelde tuletada, et maas või mistahes kohas vedelevaid kahtlaseid esemeid ja seadmeid ei tohi kõrvalised inimesed üles korjata ning veel vähem oma seljakotti pista ja koolimajja viia. Kui tekib kahtlus, et kuskile ripakile jäänud kahtlust äratav ese ei peaks linnaruumi kuuluma, tuleks sellest siiski häirekeskusele teatada.

Läks õnneks, et õpetaja kahtlast eset märkas ja sellest häirekeskusele teada andis. Asjatundmatu inimese käes võivad ka esmapilgul kõige ohutumana tunduvad kemikaalid suurt ja jäädavat kahju tekitada, rääkimata veel hirmust mida kõrvalised tundmatust esemest tunnevad.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee