Eesti uudised

Õhtuleht viis kokku noorte kliimastreigi korraldaja Kristin Siili ja keskkonnaminister Siim Valmar Kiisleri

Minister Kiisler noorele kliimaaktivistile: tuumajaama rajamine on Eestile suur küsimus (20)

Intervjuu: Kristin Siil | Tekst: Viljar Voog, 4. aprill 2019 14:00
Fridays for Future Eesti eestvedaja Kristin Siil ja keskkonnaminister Siim Kiisler vestlesid kõigest, mis noorele aktivistile muret valmistas.Foto: Robin Roots

Keskkonnaminister Siim Valmar Kiisler ei hakanud intervjuus noorte kliimastreigi korraldajale pudrumägesid ja piimajõgesid kokku lubama, vaid ütles, et plaanid meie koduplaneedi päästmiseks pannakse paika siis, kui nende täitmiseks tehnoloogiad tekivad. Üks taoline loodust säästev uuendus võiks olla pisike tuumajaam, mis kõik Eesti vajadused kataks.

Mu esimene küsimus olekski, et sel reedel toimub Tallinnas järjekorras viies kliimastreik. Mis te sellest arvate ja kas te kiidate selle noorte tegevuse heaks?

Teemale tähelepanu juhtimise kiidan heaks, aga ma ei ole kindel, kas koolist puudumine selleks kõige parem vorm on. Lõppudelõpuks, kes siis kannatab? Kannatavad teie enda teadmised selle tulemusel. Kui õpetajad viivad tunde läbi ja teie lihtsalt puudute, siis lõpuks jääb teil midagi omandamata. Ma arvan, et parem oleks sedasama asja teha tundide välisel ajal ja see leiaks kindlasti sama palju tähelepanu. Võib-olla nädalavahetusel oleks tähelepanu isegi suurem, sest inimesed märkaksid seda rohkem, kui teie tundide ajal, kui muud inimesed ka tööl on.

Aga kui ma ÜRO keskkonnaassamblee presidendina juhatasin suurt assambleed Nairobis, näidati sealgi meile videolõike ja Greta Thunbergi (Fridays for Future kliimastreikide algataja Rootsist – V.V.) pöördumist, nii et see liikumine on saanud väga palju tähelepanu.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

23.05.2019
Martin Helme võrdles kliimastreikijaid noorte kommunistidega: koolides meeleavaldustele õhutamine on sigadus!
12.04.2019
PUUD MEID ENAM EI PÄÄSTA: maakeral pole piisavalt ruumi, et selle päästmiseks vajalikku hulka puid istutada
15.03.2019
ÕL VIDEO JA GALERII | Õpilaste kliimastreik Toompeal: „Meie maa on kuumem kui Uku Suviste“
15.03.2019
FOTOUUDIS | Lastega Toompeale protestima tulnud Tuuli Roosma: tahan neile uhket tulevikku, mida nad ka kasutada saaks

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee