Poliitika

Kõlvarti meelemuutus: ma ei välistanud ministriportfelli, aga praegu kandideeriksin Tallinna juhiks (72)

Juhan Mellik, 3. aprill 2019 14:40
Tallinna linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart. Foto on tehtud mullu vene jõulude puhul Raekojas korraldatud vastuvõtul vene kogukonna esindajatele.Foto: Teet Malsroos
Tallinna linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart kinnitab, et on valmis pealinna meeriks kandideerima, kui saab erakonnalt heakskiidu. Peamise põhjusena toob ta välja, et muidu jääks Tallinn tippametnikest liiga tühjaks.

Kuidas käiks asemiku leidmine senisele Tallinna linnapeale Taavi Aasale, kes sihib nüüd Toompeal ministrikohta?

Samal teemal

„Kõigepealt peab otsustama Keskerakonna juhatus, et minust saab linnapeakandidaat,” räägib Mihhail Kõlvart. „Siis peab otsuse tegema linnavolikogu Keskerakonna fraktsioon. Ning mis kõige tähtsam – linnavolikogu peab mind ära valima,” kirjeldab poliitik, et alles siis saaks rääkida tõsikindlal toonil sellest, et Kõlvart saab linnapeaks.

Riigikogu valimistel teise tulemuse – 17 150 häält – saavutanud Kõlvart selgitab, et on juba otsustanud: rahvasaadiku mandaadist ta loobub ja tahab igal juhul jätkata linnatasandil. „Teoreetiliselt lubab seadusandlus olla nii linnavolikogu esimees kui ka riigikogu liige – aga mulle tundub, et see pole õige,” põhjendab mees.

„Kui homme [neljapäeval] pakutakse mulle võimalust olla linnapea-kandidaat, siis võtan selle vastu,” kinnitab Kõlvart.

„Enne valimisi mul tegelikult oli ambitsioone ka riikliku taseme poliitikas,” ütleb Kõlvart. „Ma ei välistanud, et valimiste õnnestumise korral kaaluksin ka ministriportfelli.”

Kuid nüüdseks on näha, et teoreetiliselt võib Tallinna valitsemisest lahkuda kokku seitse poliitikut. „Ei oleks õige, kui korraga lähevad ära linnavolikogu esimees ja linnapea,” sõnab Kõlvart. Keegi peab ka teisiti otsustama. „Loomulikult on see isiklik huvi, aga peame arvestama ka linnasüsteemiga.”

Äkki võib oletada, et linnatasandile suruvad Kõlvartit hoopis kodupartei võimukõnelused Isamaa ja EKREga, kelle vaated poliitikule kuigivõrd ei sümpatiseeri? „Koalitsiooniläbirääkimised ei ole lõppenud ja mingit lepingut veel ei ole,” kostab Kõlvart. „Ja ma arvan, et enne poleks sellest ka korrektne rääkida.”

Samal teemal

03.03.2019
VAAT KUS LOPS! Ministrikohta himustav Taavi Aas peab leppima väiksema palgaga
03.03.2019
Taavi Aas loobub linnapea-ametist: mulle meeldiks ministrikoht
20.02.2019
Parim häältekoguja on Kõlvart, resultatiivseim saadikukohtade tooja Kallas