Eesti uudised

KOHALIKUD MURES: Õismäe rabas vabalt ringi jooksvad koerad murravad kitsetallesid ning hirmutavad lapsi ja tervisesportlasi (23)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 3. aprill 2019 13:36
Foto: Tiina Kõrtsini
Õismäe rabas lasevad koeraomanikud oma lemmikud sageli vabalt ringi jooksma, mis on aga nii mõnelegi rabas elavale kitsetallele õnnetult lõppenud. Vabalt ringi jooksvate koerte pärast on mures Õismäe rabas käivad perekonnad ja tervisesportlased.

Möödunud nädalal lõpetas munitsipaalpolitsei menetluse, mille tulemusel sai karistada Õismäe rabas jalutanud  koeraomanik, kelle ilma rihmata koer ründas kitsetalle. Loomake hukkus saadud vigastuste tagajärjel.

Kohalike elanike sotsiaalmeediagrupis jagatud juhtum oli paljude jaoks šokeeriv, sest rabas elavad kitsed pakuvad paljudele kohalikele rõõmu.

„Täna hommikul kella 9 paiku pures lahtiselt omanikuga jalutav koer järjekordse rabas elava kitse surnuks. Tegemist on taaskord noore eelmise kevade tallega. Intsidenti aknast näinud pererahvas jooksis labida ning kisaga koera eemale peletama, ning tänu sellele lasi koer kitse ka hambust lahti. Kits tõusis veel korraks jalule, kuid vajus seejärel elutuna maha. Intsidendist on teatatud mupole ning lõunal viidi kitse elutu keha vastavate ametnike poolt juba ära,“ kirjeldasid pealtnägijad. Samuti oli postituses kirjas, et koeraomanik oli juhtunu pärast ilmselgelt endast väljas.

Foto: Munitsipaalpolitsei amet

Ühiselt otsiti ja tuvastati koeraomanik, kes oma lemmikut ei suutnud korrale kutsuda ning oli sündmuskohalt põgenenud, jättes surmavate vigastustega looma abitult lebama. Koeraomanik ei eitanud rünnakut ja kahetses. Tema sõnul on tegu sõnakuuleliku ja alandliku koeraga, kellega pole siiani ühtegi ebameeldivat intsidenti ette tulnud. Koera ootamatu käitumine tekitas temas peataoleku ja ehmatuse, sest muidu sõnakuulelik loom ei allunud ühtäkki ühelegi käsklusele.

Muret rabas vabalt ringi jooksvate koerte pärast on avaldanud ka tervisesporti tegevad ja väikeste lastega jalutavad pered, kelle sõnul koerad ootamatult võsast välja hüpates ehmatavad sageli jooksjaid, jalgrattureid ja lapsi.

Munitsipaalpolitsei tuletab koeraomanikele meelde, et kevade tulekuga algab loomadel ka jooksuaeg, mil peab oma lemmikuga tavalisest ettevaatlikum olema. Mupo toonitab, et vastavalt Tallinna koerte ja kasside pidamise eeskirjale tuleb loomapidajal välistada koera või kassi territooriumilt väljapääsemine või teistele loomadele või inimestele kallaletungi võimalus. Agressiivsusele kalduva koera puhul ei ole üleliigne jalutama minnes talle pähe panna suukorv.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee