Eesti uudised

Laiaulatuslik katkestus: maksuameti infosüsteemid on viis päeva rivist väljas (2)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 3. aprill 2019 12:15
MTA kontorFoto: Teet Malsroos
Maksu- ja tolliameti infosüsteemide plaaniline katkestus kestab alates 3. mai pealelõunast kuni eeldatavalt 8. maini, mille vältel on peatatud e-maksuameti/e-tolli ja maksuameti andmebaasidega seotud teenuste töö, samuti ei ole sel ajal võimalik teha muid päringuid.

Maksuameti teenuste osakonna juhataja Triin Raaperi sõnul on katkestus tingitud e-maksuameti/e-tolli tehnilistest ümberkorraldustest ja sellisel kujul paraku vältimatu. „Infosüsteemide kasutamise piirang tekitab paljudele meie klientidele nende päevade jooksul kindlasti teatavat ebamugavust, kuid selle tulemusel saame pakutavad e-teenused muuta uuenduslikuks, töökindlamaks ning automatiseeritumaks. Praegu loome paremaid lahendusi kasutajate, isikute, pääsuõiguste ja autentimise haldamiseks,“ märkis Raaper.

„Üldine soovitus kõikidele kasutajatele on planeerida kõik infosüsteemide ja andmebaasidega seotud toimingud enne või peale katkestust. Kui maksuametiga seotud X-tee teenused on tõenäoliselt kasutatavad juba 6. maist ehk töönädala algusest, siis e-maksuameti/e-tolli taasavamiseni võib eeldatavalt minna kuni 8. maini,“ lisas Raaper.