Eesti uudised

Lisatud Omniva  ja maksu- ja tolliameti kommentaar!

Facebooki grupi nipp: Omnivast saab tellimused maksudeta kätte (1)

Äripäev, 3. aprill 2019 11:06
Foto: Laura Oks
Facebooki iHerb Eesti kinnises grupis jagavad kliendid kogemusi, kuidas tellida Ühendriikidest soodsa hinnaga toidulisandeid kohaliku postikandja ehk rahvakeeli punase postiga, mis aitab neil pääseda kuni 100 eurot maksvatelt postisaadetistelt käibemaksu tasumisest.

Niinimetatud punase posti saamiseks tuleb iHerbi kliendil tellimuse esitamisel teha linnuke punasesse kasti, mis tähendab “Delivery by local post” ehk paki kohale toimetamine kohaliku postifirma vahendusel, kirjutab Äripäev

Omniva peab välja sorteerima kõik väljastpoolt Euroopa Liitu ja üle 22 euro maksvad pakisaadetised, et ostja tasuks nendelt käibemaksu.

Samal teemal

Refereeritud artikli täisteksti loe Äripäevast

Omniva ja maksu- ja tolliameti kommentaar

Omniva ning Maksu-ja Tolliamet taunivad maksude tasumata jätmist. "Omniva ning Maksu- ja Tolliameti koostöö on hea ning töötame igapäevaselt selle nimel, et võimalused maksude tasumata jätmiseks oleksid elimineeritud. Meile on oluline aus konkurents ning kõikide kauplejate võrdsed konkurentsitingimused," kinnitasid Omniva pakiäri valdkonna juht Andre Veskimeister  ja MTA tolliosakonna juhataja Sven Suurraid pressile saadetud kommentaaris. 

Kõik kolmandatest riikidest saabunud saadetised vaadatakse Omnivas läbi, et saadetisele kleebitud tollideklaratsiooni alusel tuvastada tellimuse maksumus ning selle alusel saadetised maksustamisele suunata. Täiendavasse kontrolli suunatakse ka need pakid, mille puhul on kahtlus, et saadetise tegelik väärtus ei pruugi vastata etiketil deklareeritule.

Artiklis viidatud valik “Delivery by local post” ehk paki kohale toimetamine sihtkohariigi postiettevõtte vahendusel ei tähenda, et tegu oleks käibe- ja tollimaksuta kättetoimetamisviisiga. Ka viidatud lehel on kirjas, et kui saadetis sihtriiki jõuab, võivad - vastavalt iga sihtriigi seadusandlusele - lisanduda maksud.

Aastal 2021 kuuluvad deklareerimisele ja käibemaksuga maksustamisele kõik kolmandatest riikidest pärit saadetised, mida ettevõtted eraisikutele saadavad. Meie hinnangul ei pidurda see e-kaubanduse arengut ega vähenda e-tellimuste hulka väljastpoolt Euroopa Liitu, kuna lisanduv maksumus ei suurenda alla 22-eurose kauba hinda märkimisväärselt. Küll aga tagab see võrdsed konkurentsitingimused kõikidele kauplejatele nii Eestis, Euroopa Liidus kui väljapool seda.

"Rõhutame veel kord, et taunime maksude tasumata jätmist ning töötame selle nimel, et maksude tasumise vältimise võimalusi välistada," kinnitasid postifirma ja maksuameti esindajad. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee