Eesti uudised

Hannes Saarpuu lahkub Nordica juhi kohalt 

Toimetas Triinu Laan, 3. aprill 2019 10:50
Foto: Teet Malsroos
Möödunud suvel ajutiselt lennufirma Nordica juhtimise üle võtnud Hannes Saarpuu lahkub ettevõttest mai keskel. Uue juhi leidmiseks viiakse läbi avalik konkurss. 

2018. aasta juulis ametisse asunud Saarpuu sõnul oli algusest peale nii kokku lepitud ja ka avalikult teada antud, et ta täidab Nordica juhatuse esimehe kohuseid ajutiselt ja vähem kui aasta. 

Samal teemal

“Nõustusin Nordica nõukogu liikme kohalt asuma ettevõtte juhatuse esimehe positsioonile keerulisel hetkel, mil oli vaja teha mitmeid muudatusi, et pakutav teenus vastaks klientide ootustele. Oleme meeskonnaga viinud ellu mitmeid ümberkorraldusi ja rahvuslik lennufirma on täna jätkusuutlikum kui aasta tagasi. Nordica tütarettevõte Regional Jet on sõlminud ja sõlmimas mitmeid uusi lepinguid erinevatel Euroopa turgudel ning kasvatab aasta lõpuks oluliselt oma ekspordimahte. Nordica jaoks algab nüüd uus ambitsioonikas arenguetapp, mis vajab uut pikaajalist juhti,” rääkis Saarpuu, kes läheb peale Nordicast lahkumist tagasi Gruusiasse teeistandust rajama.

“Nordicaga liitudes oli minu tähtsaim eesmärk taastada usaldus Nordica vastu. Tegime lühikese aja jooksul mitmeid muudatusi liinivõrgus ja lennuplaanis, mis parandasid lendude toimumise osakaalu ja lendude täpsust. Samuti suutsime keerulistele oludele vaatamata kasvatada lendude arvu, müügitulu ja eksporditulu,” rääkis Saarpuu. “Kui eelmise aasta halvimatel kuudel jäi meil pilootide puuduse tõttu teenindamata ligi 10% algselt planeeritud lendudest, siis selle aasta esimeses kvartalis oli meie lendude regulaarsus 98–99%, mis on kindlasti Euroopa lennufirmade seas juba üle keskmise taseme. Samuti on oluline edasiminek toimunud lendude täpsuses,” lisas Saarpuu. 

Edasisi samme Nordica arengus ja juhtimise peatset üleandmist hakati arutama juba talvel, eelmisel neljapäeval esitas Saarpuu Nordic Aviation Groupi nõukogule ka ametliku tagasiastumispalve, sooviga leping lõpetada 17. mail.

Nordica juhatuses jätkab tööd teine juhatuse liige finantsjuht Kristi Ojakäär. 
“Oleme Hannesele tänulikud, et ta oli nõus tulema Nordicasse ümberkorraldusi juhtima. Ta on enda rolliga suurepäraselt hakkama saanud ja ettevõte on täna uue arenguetapi alguses,” ütles Nordic Aviation Groupi nõukogu esimees Peeter Tohver. Nõukogu plaanib uue juhi ametisse määrata juunis. 

Samal teemal

27.05.2019
Nordica uueks juhiks saab Gunnar Kobin
21.05.2019
Liinid sulgev Nordica haagib end LOTist vaikselt lahti