Poliitika

Taavi Aas loobub linnapea-ametist: mulle meeldiks ministrikoht (54)

Marvel Riik, Juhan Mellik, 3. aprill 2019 12:08
Taavi Aas loobub linnapea kohast.Foto: Robin Roots
Tallinna linnapea Taavi Aas teatas keskpäeval, et loobub linnaisa ametist ja siirdub riigikokku. Ajakirjanduses on sahistatud, et Aasa ootab Toompeal ees ministritool. Aas näeks järgmise linnapeana Mihhail Kõlvartit.

Aas meenutas linnavalitsuse pressikonverentsil, et poleks uskunud, et tema seiklused Tallinna linnavalitsuses kestavad 14 aastat. „Aga iga asi peab ükskord otsa saama ja nii ka see töö siin Tallinna linnas,“ rääkis Aas. „Annan teada, et olen otsustanud siirduda riigikokku.“

Keskerakonna juhatus koguneb neljapäeva hommikul, et arutada küsimust, kellest võiks saada järgmine Tallinna linnapea. Aas tõi konverentsil välja oma soosiku, kelleks on praegune Tallinna volikogu esimees Mihhail Kõlvart.

Ühtlasi kinnitas Aas ajakirjanduses juba varasemalt ringelnud juttu, et Kõlvart tahetakse tuua linnapeaks, et Keskerakonnal oleksid võimalikud head väljavaated järgmistel kohalikel valimistel. „Peame mõtlema [erakonnana] tulevikule, järgmistele valimistele,“ rääkis Aas. „Arutelude tulemustena võtsime vastu otsuse, et niimoodi [Kõlvart linnapeaks] on kõige mõistlikum käituda.“

Aas ütles, et talle ei avaldatud arutelude juures mingit survet.

Lisaküsimuste juures tunnistas Aas, et talle meeldiks ministrikoht, kuid sellest ei saa veel rääkida, sest võimalik koalitsioon alles jagab ametikohti. Samas nentis Aas, et talle on meeltmööda töö numbritega.

Tallinna linnavalitsusele tähendab Aasa otsus seda, et alates 4. aprillist täidab linnapea kohuseid Kalle Klandorf ja seda niikaua, kui valitakse linnavalitsuse uus koosseis.

Mustamäel ja Nõmmel kandideerinud Aas kogus riigikogu valimistel 3931 häält.

Aastail 2005-2017 teenis Aas oma kodulinna Tallinna abilinnapeana, neist viimased kaks aastat meeri kohusetäitjana. 2017. novembris asus ta ametlikult pealinna meeri kohale.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee