Poliitika

Eesti Ekspress avaldas loo Ruuben Kaalepi natsistlikust taustast, noore poliitiku sõnul jäeti tema kommentaarid loost välja (118)

Eesti Ekspress, 3. aprill 2019 07:26
Ruuben KaalepFoto: Aldo Luud
Kolmapäeval kirjutas Eesti Ekspress, et EKRE on ligi tõmmanud natsiideoloogia ülistajaid ja neist kõige silmapaistvam näite on riigikogusse valitud 25aastane Ruuben Kaalep.

Kaalepi minevikus on mitmeid kokkupuuteid natsisimiga, näiteks gümnaasiumis käies lavastas noormees näidendit, mis seadis kahtluse alla Holokausti. Aastatel 2009–2014 oli Kaalep osa eestikeelse osa toimetamisel Metapedia-nimelises veebientsüklopeedias, mille algatajad on „Rootsi vastupanuliikumise“ liikmed, kes paistavad silma Adolfi kummaradamise, parema käe tõstmise ja anitsemiitlikkusega.

Samal teemal

Võiks öelda, et see kõik juhtus ammu, aga veel 2016. aastal sõbrunes Kaalep Ameerika neonatsi Richard Spenceriga, kellele on kehtestatud Euroopasse sisenemise keeld, samas kui Kaalepi sõnul on Spencer „only sensible american“ (ainus mõistlik ameeriklane).

Selle aasta veebruaris organiseeris Kaalep noorekrelasi harima Greg Johnsoni, kelle jaoks on juudiküsimuse lahendamine põletav teema, kus kompromisse ei tehta ja kus on vaja käiku lasta hästi planeeritud ja humanne etniline puhastus.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Ekspressis.

Ruuben Kaalep kommenteeris Eesti Ekspressi artiklit Facebookis ja väitis, et oli väljaandele saatnud oma kommentaarid teisipäeva pärastlõunal, kuid kuna väidetavalt oli selleks hetkeks leht juba trükki läinud, ei olnud poliitiku vastuseid artiklisse lisatud. Kaalep pani oma vastused täies mahus Facebooki, kus väidab, et näiteks Greg Johnsoni puhul on paljud tema tsitaadid kontekstist välja rebitud. Lisaks ei nõustu Kaalep enda sõnul paljude Richard Spenceri vaadetega, sealhulgas imperialismi ülistamise ja russofiiliaga. Metapeedia puhul toob Kaalep välja, et tema ei ole seal avaldatud tekstide autor vaid tema tegevus piirdub seal tekstide sõnakasutuse lihvimise ja valeväidete eemaldamisega.

 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee