Poliitika

Kaljurand ja Mihkelson president Kaljulaidi visiidist Moskvasse: ei ole väärikas minna riiki, kuhu sind pole kutsutud (111)

Marvel Riik, 3. aprill 2019 00:07
Marina Kaljurand.Foto: Tiit Tamme

Eesti pikaaegne diplomaat ja endine välisminister Marina Kaljurand ei pea president Kersti Kaljulaidi visiiti Moskvasse väärikaks. „Renoveeritud saatkonnahoone avamine ei ole piisav põhjus minna riiki, kuhu sind ei ole kutsutud,“ rääkis Kaljurand. Viimase riigikogu koosseisu väliskomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni sõnul peab president andma visiidile lisaselgitusi.

Vene uudisteagentuur TASS teatas, et 18. aprillil Venemaale visiidile sõitev president Kersti Kaljulaid on palunud kohtumist president Vladimir Putiniga. Presidendi kantselei kinnitas Õhtulehele, et diplomaatiliste kanalite kaudu on palutud kohtumist Putiniga. Milliseid teemasid Kersti Kaljulaid Venemaa presidendiga arutada soovib, ei osanud kantselei öelda.

Kaljulaidi Moskva-visiidi ametlik põhjendus on Eesti ajaloolise saatkonnahoone taasavamine pärast pikka remonti. Eesti kauane diplomaat ja endine välisminister Marina Kaljurand ei pea seda piisavaks põhjuseks, et Venemaale sõita. „Eesti vabariigi presidendile ei ole väärikas minna riiki, kellega meil puudub heanaaberlik suhe ja igapäevane välispoliitiline koostöö. Teda ei ole sinna kutsutud ja minu teada pole tal kokku lepitud kohtumisi,“ ütles Kaljurand. „Jah, kindlasti on renoveeritud saatkonnahoone avamine üllas eesmärk, aga see tuleb panna laiemasse konteksti.“

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

03.04.2019
Savisaar kiidab heaks Kaljulaidi Moskva-visiidi
03.04.2019
Putin andis nõusoleku Kaljulaidiga kohtumiseks
03.04.2019
TIHE SUHTLUS: Sauli Niinistö ja Vladimir Putin kohtuvad juba 13. korda
02.04.2019
MOSKVA-VISIIT: Kaljulaid avaldas soovi kohtuda Putiniga

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee