Neivelti karjääriredelit? Tegi panga. Tõusis karjääriredelil rahva raha eest miljonäriks. Müüs panga Rootsi. Nüüd õpetab rahvast, kuidas raha hoida. Ennem kui usun, pean mõtlema, kas Neivelti jutt on siiras? Kas Neivelt on kogu aeg rahvale siirast juttu ajanud? Miks just nüüd nii räägib? Selliseid magusaid jutte on poliitikud meile juba pea 30 a. ajanud. Mingi kasu peab selles jutus talle olema. Ilmaasjata ei võtaks artikli tegemist keegi ette.
Neivelt ei räägi kogu tõde! Miks Neivelt ei räägi, et Eestis kuuluvad pensionäride rahad riigi eelarvesse? Tudub pisiasi? Ei ole ikka küll. Valitsustel on kombeks raha jagada. Nad peaksid jagama riigi eelarvelisi rahasid, mitte eraisiku rahasid. Süüdistatakse pensioni fondide viletsat tootlikust. Kust fond toodabki kui valitsejad pressivad raha riigi eelarvesse, mis on nagu Tootsi jutu järgi, "nagu hundi kurk". Mujal maailmas on rahva raha rahva oma. On vahe küll!
Hädaldame, et meil on väikesed palgad. Aga hinnad? Kirume nõukaaja mõtlemisviisi. Aga on ju kasvanud uus põlvkond, kes pole nõukaajast. Ei maksa ennast sellest eksitada. Aeg juba ammu sellest nõukast lahti lasta. Küsimus on, mida meie ise teinud oleme? Miks kiidetakse oravaid? Neid ju nähtud küll. Tehti ju pangad, mis Rootsi parseldati Laari aegu. Oravad lasid need põhja. Miks kardetakse EKRET? Pole see EKRE-gi ideaal. Aga proovime, mis masti on. Meie ise peame oma suhtumist muutma. Meie ise peame õigust nõudma. Mitte olema sõnakuulelikud äpud ja uskuma, mida räägitakse.
Neivelt oleks selle raha oma kätte saanud, siis oleks teenimata jäänud 900 miljonit eurot, aga 100 miljonit oleks ta enda taskusse pistnud. Oleks lihtsalt teinud 10% hinnaalandust pensionifondidele, kui need tema hallata oleks olnud. Ei midagi keerulist. Ei tasu ikka nii sinisilmne olla, eks ole
Panga orjad oleme . Ja miks peaks üldse oma raha neile kinkima . Ja igakuu fondi eest maksma et oma raha seal hoida või koguda tahan . Kogun soki sisse parem ja ei pea mingeid tasusid maksma .
Rääkides pangandusest ja rahandusest, siis visake peale Singapuri pangandusele ja Singapuri pensioni süsteemile. Meil kardetakse välispankasid nii, mis kole. Singapuris on üle maailma kokku kogunenud umbes 220-230 erinevat panka erinevatelt maadelt. Keskmine palk kuus on 3680 eurot. Investeerides minimaalselt 100 000 USD-d ükskõik millise panga arvele, hakkab automaatselt jooksma pension selle summa pealt. Riigis elab üle 5 miljoni inimese
Indrek on tark, aus ja õiglane 3. aprill 2019 10:18
Väga tore, et Eestil on Indrek Neivelt, kes ausalt ja ilustamata räägib üliahnetest võõrpankuritest, kes ilma südametunnistuse piinadeta võtab ka vaese inimese käest viimase leivatüki ega tunne vähimatki muret, kui too selle järel nälga sureb.
Indrek, ja aus? Seesama Indrek lasigi Hansapanga nii madalale, ja müüs Rootsi! Oled sina ikka sinisilmne! Kogu sellise ladviku jutt on rahva uinutamiseks. Sina aga usu! Kuidas Indrek ikka raha saaks?
Väga õige jutt ja et see teoks saab peakski sellise tasemega tark mees valitsusse pääsema. Praegu kõik need reffide jutumehed ainult räägivad aga ükski väide pole tõestatud, põhiline argument on et nii on ja kõik. Eesti vajab tarku mehi ja selleks Indrek Neivelt kahtlemata on.
Keegi kirjutas: "Eesti on enim Euroopa palga vaesusega riik!" kõrget palka makstakse kõrgtehnoloogiliste toodete eest, aga mitte piima ja saia tootmise eest. Kui riigis pole tehaseid, mis toodaksid busse, autosid, kodumasinaid jne, siis jäätegi oma kõrget palka ootama. Kui riigis on kogu aeg olnud import suurem rahalises mahus, kui eksport, siis voolab kõvasti raha riigist välja. Võtame "tasuta transport" - kõik busside liisingud, hooldus, varuosad, kütus jne - selle eest maksed liiguvad kõik riigist välja ja need on sajad miljonid eurod. Eestisse jäävad palkade pealt makstavad maksud ainult
Mul on arvel 30 000 eurot, selle pealt maksab pank mulle kuus umbes 30 senti millest võetakse maha ka tulumaks. Aastas teenib minu arvel olev raha umbes 3 eurot. See on ju peaaegu olematu protsent 0,0000 jne. Kui mina kogun teise sambasse, siis peaks ju pank mulle ka protsenti maksma, et luban tal oma samba raha kasutada, kasvõi seda sama olematut protsenti. Kui kasutab minu samba raha kehvasti ja laseb miinusesse, las maksab mulle selle kinni.
Mõnekümne aasta pärast saab tänase 30 000€ eest heal juhul mõned korrad poest esmatarbekaupu osta, kui sedagi. 40 aastat tagasi hoiustatud 30 000 rublast (mille eest oleks 1979. a. saanud Nõmmel keskmise suurusega eramaja) on tänaseks ostujõust alles mõnikümmend eurot ehk piltlikult pudel välismaist viina.
Raha kui maksevahend ei saa kaduda, sest sellesse on salvestatud tehtud töö. Küsimus on muus, kuhu see rahva poolt loodud väärtus liikus, kelle kätte ,kelle arvele? Inflatsioon on väga mugav viis vaestelt viimanegi võtta ja võimuri või liigkasuvõtja taskusse sokutada.
Midagi ei kao, väärtus muudab vaid omanikku.
Eesti elatustase on umbes 3x prognoositust madalam, arenenud riikide seas oleme näiteks õpetajate ja teadlaste palkadelt viimased! Hammasratast vahele ja maale jäänutest ei räägig :(
Pensisammastega on rikutud juba investeerimise algtõde - hajutamist.
Kõiki mune ei tohi kunagi ühte korvi panna!
Eks see ole selline illusioon, mida aastakümneid justkui kasvatad, saades täies elujõus olles vähem raha.
Siis kui vanaks juba jääd ja saad poest paar latti doktorivorsti rohkem osta kui need, kes ei kogunud; on sul juba täiesti ükskõik.
Mõnusat kogumist :)
Pangad väidavad, et Eestisse ei tasu neil investeerida? 3. aprill 2019 09:13
...aga soojafirma Utilitas teenis nii suuri kasumeid, et selle mahamüümisel said isegi töötajad kümneid tuhandeid palgalisa ja poisikesest juht miljoneid!
Hei, Moderaator! Mida Tolik "valesti kirjutas", et esimene komm ei ilmunud?
Aga tunneksin huvi, poliitikaga seotud telesaadetest olen saanud infot, et riik on aeg-ajalt 2. sambast riigieelarve aukude täitmiseks laenanud, kas riik tagasimaksmisel sambasse ka laenuprotsenti on tasunud? Kui ei siis on meil riigis tõesti midagi oluliselt pahasti! Loodan, et minu aimdused tõeks ei osutuks.
Kirjutasin just 08:55 oma kogemustest. Nimelt, ei kuulu Soomes pensionäride raha riigi kassasse. Pensioni fonde, (pensionäride raha), ei puutu keegi. Fondihaldurid saavad teenida kas plusse või jäävad tasa. Miinused lihtsalt ei lähe turule. Pole lubatud äritseda. Soomes on üldse maksuseadused teised. On progresseeruv tulumaks, millest paljudel eestlastel pole aimugi. Ka palga maksmine käib maksuseaduse alla. Tähendab, elatustase ei tohi kukkuda, olgu inflatsioon, milline tahes. Väga palju on teistmoodi. Liiga palju teistmoodi, et siin ära rääkida. Eesti on veel väga kaugel sellest arengust.
Eestis tööstaaži 35 a. Millest lõigati 1999. aasta seadusega maha 9 a. Jäi 26 a. Soomes teeninud 9 a, maksumaksjana. Kogumispensioni saaja. Nende 9. aastaga teenitud kogumispensioni kaks ja enam korda rohkem kui Eestis 35. aastaga. Kuidas saab olla nii suur vahe pensionidel? Kas ikka on Eesti pensioniseadus nii hea, et seda taevani kiitma peab? Lisaks, nii keeruliseks tehtud seadus, et tavainimene arugi ei saa? Pole siis ime, et pankurid "kõike teavad". Keegi ju teenib rahva kõrvalt hiigelkasumit?
No, tähed lõppesid otsa vist!
Aga, mõistlik oleks hoopis seadusandlusega töötada, mis tagaks olukorra, et fondihaldustasud oleksid sõltuvuses fondi tulukusest. Kuidas teised maad saavad, aga meie ei saa? Huvitav, et Neivelt alles siis eksperti mängima hakkab, kui teema avalikult kuumaks läheb, teadis juba aastaid, et püstitatud skeem on kasulik kellelegi teisele, mitte pensionäridele(või siiski ei teadnud:))
Ei usu, et valitsuses ja riigikogus lollid inimesed töötavad, pigem on tegemist konjunktuurlusega(ehk teisisõnu, isiklike huvidega), et teise pensisambaga nii on nagu on. Ei poolda kaotamist ja laialijagamist, sest tõele au andes, arvestades meie tegelikke sissetulekuid inimese kohta, ise säästma ei hakata ning tulevikupensionärid jäävad siis ainult esimese samba kanda ning riik peab toetuste kaudu ikkagi maksumaksja raha kasutama, et kõigile inimväärset elu pakkuda.
ja olen üsna veenudunud, et kõik läheb sama rada mõõda judinal edasi. Hinnad tõusevad mühinal ja aadelkond kergitab omi palkasid 500 euri võrra kuus, sest infratsioon olevat ???
et inimene avaldab arvamust, ilma roppusteta, läheb tema kommentaar modereerimisele? Sest moderaatori arvamus on püha. Sellest üle ei tohi teisi arvamusi olla? Kommentaator ei saa moderaatori arvamust modereerida, sest see võimalus tal puudub. Kas ütlete veel, et ajakirjandus on erapooletu? Miks on ajakirjandusele Neivelti jutt ainuõige? Miks ei saa rahvas oma arvamusi avaldada?
TO: Miks on nii,/ täna, 08:22 3. aprill 2019 08:38
Tõde ongi see mis on 1998 aastas saati vastikuks muutuma nende arust! Kunagi 1955 aastal kuni 1987 laulva revolutsiooni ajal suruti maha vale, vahepeal kadus Eesti pinnal vale. Nüüd kuna 1998 aastal 2000 jne jne hakkas vale uuesti pinnale tõusma. On aasta 2010 vale täiesti normaalsuseks, kõikjal valetatakse kõikjale silma sisse tribüünil, loengul ja suitsunurgas kuni ühise pubi õlle klaasitaga. Vale on jälle kanda kinnitamas kuni VEB fondidest, Tallinna sahkerdamisest, NATO relva katsetustest, Soome sisse vedu Eestisse jne kuniks ärma talu ja ämma öökapis olevat prismakilekotis kahtlane raha
Igaüks hoiab kümne küünega omapoolsest raha nurgast kinni. Rebivad seda sedelikest igaüks oma poole, kuni katki saavad. Ja kõigile jäävad tühjad pihud. Igatahes, pole mina veel ühtegi adekvaatset juttu pensionidest kuulnud. Ainult valed.
Eestis pole kedagi, kes räägiks, kuidas ometi Põhjamaades osatakse pensionifonde hoida. Kuidas küll Põhjamaades saavad pensionärid oma välja teenitud pensioni muretult nautida? Üks sogamine vaid käib. Ühte tean soovitada. Laske pensioni rahad riigi eelarvest lahti! Siis õppige pisut veel. Põhjamaade pensionisüsteem ei ole nii keeruline, et isegi Neivelt ei saaks aru.
Aga seda Põhjamaade süsteemi punasotsid ja rahapesijad ei tahtnud. Reform on alati ainult oma kliki huve kaitsnud ning klikk on selle eest ämma kappi kilekotte viinud. Loodame, et uue valitsuse ametisse astumisel ka need sigadused päevavalgele tuuakse.
Mäletan, kuidas pensionisambaid reklaamiti-muretu puhkus soojade maade palmide all!Hakkad elama nii nagu pensionärid Rootsis.Küsisin nooremalt pensionikogujalt, kas tal on aimu kuidas tema raha kasutatakse ja kui palju makstud summa on kasvanud. Võikeettevätjast noor inimene, kes ise teeb ülekanded Maksuametile,vastas et pole aimugi.On see nii ka Rootsis?
Neivelt on hakanud julget ja õiget juttu levitama. Peaaegu nagu Savisaar oma teoses Tõde Eestist.
Võõrpankadest kaob aga siiani kuni miljard € aastas maksuvabalt Rootsi!?
elektritsaabtasuta blogspot com 3. aprill 2019 01:03
Ricardo Azevedo bensiini asemel valab paaki vett aga l oll akad eestlased tanklate kaudu nuumavad Venemaad.
https://m.youtube.com/watch?v=jV8rpumumxo&t=25s
https://m.youtube.com/watch?v=o5w3i9PXH1g&t=1s
Omamaised pangad pakuksid samu teenuseid kordades odavamalt aga millegipärast suured riigiasutused on justkui kohustatud välispanku kasutama? Kelle huvides?
KOMMENTAARID (73)