(Illustreeriv foto)Foto: AP/Scanpix
Toimetas Greete Kõrvits 2. aprill 2019 19:45
Taanist välja saadetud vägistajat kahtlustab Soome politsei nüüd kahes seksuaalrünnakus, mis leidsid aset Tamperes, vahendavad YLE ja Aamulehti.

Politseiuurija Hannu Kallioniemi räägib, et esimene kuritegu toimus möödunud aasta 1. detsembril, teine selle aasta 16. märtsil. Mõlemal korral istusid naisterahvad 27aastase iraaklase autosse, arvates, et too pakub neile küüti koju. Mees ründas ja vägistas mõlemat naist. Kallioniemi keeldus rünnaku kohta täpsemat infot andmast, samuti ei kinnita ta ründaja väidetavat rahvust.

Sama mees mõisteti 2014. aastal süüdi 17aastase tüdruku vägistamises Taanis Roskildes. Seal istus ta vangis aasta ja kolm kuud, mille järel saadeti ta riigist minema. Lisaks väljasaatmisele kehtestati mehele keeld järgmised 12 aastat Taani reisida. Taanis elas ta alates 2011. aastast.

Kallioniemi selgitab, et temale teadaolevalt ei kehtinud keeld mitte ainult Taanis, vaid kogu Schengeni alal. Sellest hoolimata ilmus mees mingil hetkel – täpne aeg pole teada – välja Soomes. Seal palus ta asüüli. See on võimalik, kuna keeld Schengeni riikidesse reisida ei tähenda automaatselt veel seda, et isiku asüülitaotlus tühistatakse. Politseile on tema asüülitaotluse asjaolud täpsemalt teada, ent uurimise huvides neid ei avalda.