Illustreeriv foto: ehkki metsloomad on toredad, võivad nad linnakeskkonnas kahjuks ka muresid tekitada. Inimesed neile muidugi ka.Foto: PantherMedia/Scanpix
Toimetas Greete Kõrvits 3. aprill 2019 15:35
Venemaa pealinna kimbutab järjest suurenev rebaste ja nahkhiirte populatsioon, vahendab Gazeta.ru.

Moskva keskkonnahalduse osakonna juht Anton Kulbatševski hoiatas elanikke, et soojem ilm toob linna tavalisest enam nahkhiiri. Moskva piirkonda on hakanud eelistama varem muidu tunduvalt lõunapoolsematelt aladel pesitsevad nahkhiired. Loomakesed jäävad kinni suurte hoonete ventilatsioonisüsteemidesse ja linn annab endast parima, et neid päästa.

Lisaks soovitab Kulbatševski moskvalastel mitte peljata rebaseid, kes samuti suurlinna elu maitsma tulevad. Ehkki neid ei tohiks paitada nagu kasse ja koeri (võõraid loomi pole tegelikult üldse väga mõistlik patsutada - toim.), ei pea neid ka kartma, kinnitab Kulbatševski.

Enamjaolt elutseb rebaste elanikkond Moskva lõunapoolsetes linnaosades, ent kiire sigimise tõttu võib reinuvadereid tulevikus ka mujal liikumas näha.

Peamiseks mureks nii nahkhiirte kui rebaste osas on haigused, ennekõike marutõbi. Kulbatševski sõnul on linnal valmimas plaan, kuidas marutõve levikut peatada.

Kommentaarid  (4)

urbaniseerumine 3. aprill 2019 18:17
invasiooni algmaterjal on prügi ja jäätmed- nahkriired püüavad ohust lendavaid putukaid, kes siginevad jäätmetes, rebased ajavad rotte ja hiiri taga, kes samuti jäätmetest toituvad. Ühesõnaga rikkalik toidulaud lausa kutsub! Linn ei saa rebaste hävitamist ka propageerida, sest need söövad närilisi. Mõni aasta tagasi said linnaelanikud korralduse hoonetel ventilatsiooniavad avada, et kassid pääseksid keldritesse hiiri püüdma- nõuk ajal olid sellised avad majadel täiesti olemas, ma lapsena ei saanud aru, mis eesmärgil olid mõned avatud ja aegajalt sigisid keldris hulkuvad kassipojad.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS