Seisukoht

Seisukoht | Miks on toiduterrorism lubatud? (13)

Evelin Kivimaa, veebitoimetaja, 2. aprill 2019, 17:39
Foto: Stanislav Moškov
Täna sattusin ma toiduterrorismi ohvriks. Ajendiks süütu uudishimu, kuidas maitseb Eesti kauplustes müüdav odavaim vorst. 1.24eurose kilohinna eest sain… ilmselt trauma kogu eluks!

Kui keeduvorstilatti ümbritseva kile lahti lõikasin, pritsis esmalt lauale kihisevat ollust, siis paljastus võdisevroosa mass. Odavvorst maitses jälgilt, aga see selleks – maitseasi, mõni raudse seedimisega mees pugis rahumeeli.

Samal teemal

Selle toiduõuduse koostis on aga hullem kui supi sisse sülitamine: konditustatud kanalihamass, vesi, tärklis, mitut sorti E-aineid, bambuskiudu(?!) ja nipet-näpet veel. Mul on laiale ringile ainult üks küsimus: miks? Miks pole selline toiduterrorism seadusega keelatud? Miks tootjad sellist E-ainetest tulvil sodi valmistavad? Miks veterinaar- ja toiduamet lubab seda müüa? Miks poed seda lettidele võtavad? Lõpetuseks – miks keegi seda ostab? 

Mikrolaineahjus tõmbus odavvorst paari minutiga umbes kolm korda väiksemaks, kui vesi välja aurustus. Nii et rahaliselt teeks sama välja, kui osta puhast liha ja rüübata peale kraanivett. Paremast maitsest ja suuremast tervislikkusest ma ei räägigi.

Need kaks vorstiampsu, mis ma alla neelasin, terroriseerivad ikka veel kõhtu...

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee