Krimi

SOODUSTUSKELMUS? Rahandusministri naisevenda Erik Nigolat ja tema partnereid süüdistatakse enam kui 400 000 euro väljapetmises (46)

Juhan Haravee, 2. aprill 2019, 16:52
VÕTMEISIK: Rahandusminster Toomas Tõniste naisevend Erik Nigolal (paremalt kolmas) ei meenunud 2. aprillil kohtusaalis kõigi tema äriühingute juriidilised aadressid, asukohtadest rääkimata.Foto: Juhan Haravee

Teisipäeval pidi Harju maakohtus algama seitsme äriühingu ja kaheksa nende juhatuseliikme vastu esitatud süüdistuse kohtulik uurimine. Mängus on suured summad: PRIA-lt peteti välja enam kui 400 000 eurot ning lisaks püüti pettusega küüned taha saada veel 200 000 eurole. Süüdistatavate seas on rahandusminister Toomas Tõniste naisevend Erik Nigola, kes olevat väidetavalt raha välja petnud ministri kinnistute parendamiseks.

2017. aasta varasuvel lahvatas skandaal äsja Jüri Ratase valitsuses rahandusministriks tõusnud Toomas Tõniste ümber. Kohus arestis prokuratuuri palvel rahandusminister Toomas Tõnistele kuulunud kaks kinnistut, mille parendamiseks kulunud raha oli ministri naisevend Erik Nigola väidetavalt petnud välja PRIA-lt. Tõniste ega talle kuuluv äriühing kahtlustatavad ei ole.

Värske rahandusminister tunnistas kaks suve tagasi avalikkusele, et on saanud selles  kahetsusväärses juhtumis märkimisväärse kahju ja tohutu närvikulu.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

22. märts 2019, 15:54
Prokuratuur saatis endise Tartu abilinnapea Kajar Lemberi kriminaalasja kohtusse
6. detsember 2018, 16:12
PRIA hiigelkelmuse kriminaalasi lahenes kokkuleppega

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee