Krimi

Politsei sagenenud avariidest: juhid kaotavad ilusa ilmaga valvsuse (4)

Johanna-Kadri Kuusk, 2. aprill 2019 13:34
Foto: Stanislav Moshkov
Eile sai Põhja prefektuuri territooriumil toimunud liiklusõnnetustes viga kaheksa inimest. Politsei hinnangul on põhjus selles, et ilusa ilmuga kipub juhtidel valvsus kaduma.

„See ei ole aprilli esimese päeva nali. Kolmel juhul sõitis Tallinnas autojuht otsa jalakäijatele, ühel juhul jalgratturile. Näiteks Sõle tänaval sai õhtutundidel raskelt viga ülekäigurajal sõiduteed ületanud ja autolt löögi saanud 59aastane naine,“ toodi välja prefektuuri Facebooki lehel.

Samal teemal

Põhja prefektuuri liiklusjärelevalvekeskuse juhi Hannes Kullamäe sõnul on õnnetuste ühiseks jooneks tähelepanematus. Tema sõnul näitab politsei tööpraktika, et enim raskeid liiklusõnnetusi juhtub suvekuudel ning soosivates tee- ja ilmaoludes.

„Ilus ilm vähendab juhi ohutunnet, kaob valvsus ja tõusevad kiirused. Head inimesed, ärgem laskem tähelepanematusel rikkuda enda ja kaasliiklejate algavat kevadet. Ilus ilm on nautimiseks, mitte kiirustamiseks,“ märgiti postituses.

Postituses hoiatati, et homme toimuvatel liiklustalgutel võib igal pool Eestis näha tavapärasest enam korrakaitsjaid kiirust mõõtmas teelõikudel, mille pärast inimesed oma kodukandis enim muret tunnevad ja sellest teada andsid.

 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee