Eesti uudised

GALERII | Belglaste kuningas Philippe külastas Eestit (22)

Ohtuleht.ee, 2. aprill 2019 12:08
Belgia kuninga visiit EestisseFoto: Tiina Kõrtsini
Teisipäeval külastab Eestit belglaste kuningas Philippe. Kuningat saadab visiidil Belgia välis- ja kaitseminister Didier Reynders.

Südapäeval kohtub kuningas Kadriorus president Kaljulaidiga. Töökohtumisel keskenduti peamiselt julgeolekuküsimustele.

President Kaljulaid tänas kohtumise alguses belglaste kuningat Belgia panuse eest NATO ühise julgeoleku tagamisel. Alates jaanuarist teenib Tapal Ühendkuningriigi poolt juhitud NATO lahinggrupis ligi 300 Belgia kaitseväelast. Samuti on belglased korduvalt panustanud Balti õhuturbesse, olles seejuures 2004. aastal esimene siia oma hävituslennukid saatnud riik.
Riigijuhid vahetasid kohtumisel mõtteid julgeolekuolukorra üle nii meie regioonis kui laiemalt. „Kuigi otsene oht mõnele NATO liikmesriigile on väike, on meie kõigi huvides näidata maailmale, et NATO on ühtne ja kaitseb oma julgeolekut ühiselt. Nii meil Tapal kui mujal Baltimaades ja Poolas teenivad liitlaste väed ongi selge signaal sellest ühtsusest,“ ütles president Kaljulaid kohtumisel. 

Lisaks arutati küberjulgeoleku ja hübriidohtudega seonduvat, aga ka Euroopa Parlamendi valimiste eel riikide ees seisvaid väljakutseid.

Lisaks kohtumisele Vabariigi Presidendiga külastas kuningas ka e-Eesti esitluskeskust ning Tapal teenivaid Belgia vägesid.