Eesti uudised

Vaba Lava uueks juhiks saab Steven-Hristo Evestus (13)

Toimetas Triinu Laan, 2. aprill 2019 14:00
Foto: Karli Saul
Vaba Lava nõukogu äsja jõustunud otsusega saab aprilli keskpaigast Vaba Lava juhiks endine juhtiv riigiprokurör Steven-Hristo Evestus. 

Kaasaegse ja avatud etenduskunstide poolest tuntud Vaba Lava on jõudmas järgmise etapini, kus juhtimise võtab üle aastaid riigiprokurörina töötanud Steven-Hristo Evestus.

Samal teemal

Steven-Hristo Evestuse sõnul on Vaba Lava Eesti teatrimaastikul oluline ja omanäoline platvorm, mis aitab koondada erinevaid teatriühendusi, loomingulisi ideid ning soodustada rahvusvahelisel tasemel teadmiste ja kogemuste vahetamist.

"Olulisemate väljakutsena näen uues ametis kohaliku kultuurielu edendamist, erinevate kogukondade kõnetamist ning koondamist ühiste väljendusviiside ja elamuste abil. Minu ideede realiseerumisele aitavad kindlasti kaasa üsna hea teadlikkus teatrivaldkonnast ning varasemad kogemused ja oskused meeskonna juhtimisel ning eesmärkide püstitamisel ja saavutamisel," märkis ta.

Prokuratuurist lahkumise järgselt on Steven-Hristo Evestus panustanud aktiivselt oma eksperditeadmisi korruptsiooni ennetamise valdkonda ning jätkab oma teadmiste jagamist ka küberturbeettevõttes CybExer Tecnologies.

Vaba Lava nõukogu esimees Asko Talu ütles, et Steven-Hristo Evestuse kui uue juhi peamisteks ülesanneteks saab Vaba Lava tegevuse laiendamine ja mõju kasvatamine Eesti kultuurimaastikul, Tallinna ja Narva teatrimajade sünergilise arengu eestvedamine ning järjepideva rahvusvahelise koostöö arendamine.

“Steven-Hristo Evestus on olnud aktiivne Eesti teatrivaldkonna jälgija, kes on vaadanud ning kirjutanud arvustusi väga paljudele erinevatele lavastustele. Valikul said otsustavaks tema kogemused juhina (nii inimeste kui protsesside eestvedamisel), samuti aktiivne rahvusvahelise koostöö kogemus ja väga hea vene keele oskus. Lisaks praktilistele oskustele ja kogemusele hindas nõukogu otsust tehes Steven-Hristo Evestuse kirge kultuurivaldkonna vastu, mis on väga oluline omadus kultuurivaldkonna eestvedaja jaoks,” selgitas Talu.

Vabal Laval on majad nii Tallinnas kui ka Narvas. Tallinna Vabal Laval toimub teatrimajade ülene üldine ja strateegiline juhtimine ning tugitegevused. Lisaks on kummalgi majal oma kohapealne tiim, kes tegeleb teatrimaja igapäevase administreerimise ja toimimisega.

"Prokuratuuris on mul tänaseks möödunud 16 ja pool põnevat aastat. Selle pika aja jooksul on olnud häid ja kehvemaid aegu, kuid kokkuvõttes on prokuratuur mulle pakkunud kõik, mis ma saada oleksin soovinud," kirjuats Evestus detsembris, kui prokuröriameti maha pani. 

Evestuse sõnul on üksluiseks muutuv elu  tühine elu. "Elus peab kasutama aega ja valikuvõimalusi ning selle eelduseks on vabadus. Just vabaduseks ma mõnda aega valmistunud olengi ning seda ma igatsetud inspiratsiooniallikana järgmisel aastal nautida kavatsengi. Tunnen, et tahaksin rohkem näha elu väljaspool prokuratuuri, areneda erinevates valdkondades ning selleks võtangi aja maha ja katsun tasapisi avastada maailma teistel viisidel."

 

Samal teemal

13.06.2019
STEVEN-HRISTO EVESTUS: Savisaare protsessi tulemusega leppimine nõuab mult veel paar aastat aega
08.11.2018
Steven-Hristo Evestus: minu aeg prokuratuuris sai läbi
03.11.2018
Riigiprokurör Steven-Hristo Evestus paneb ameti maha