Madala haridustasemega, internetti mitte kasutav 76aastane pensionär 2. aprill 2019 17:17
„Kirjatuvi nokast“ on Õhtulehe uus rubriik, kus avaldame lugejate saadetud kirju. Seejuures tuleb tähele panna, et kvalifitseeruvad lood, mis on kirjutatud käsitsi ja saabunud meile füüsiliselt paberil. Hoidkem hinnas kirjakunsti ja  postiteenust! Käesolev kiri saabus Õhtulehe postkasti eelmisel nädalal.

Parem tulevik – kellele?

Ei saa aru, miks günekoloogid pidasid vajalikuks reageerida? Ei tehtud ju ettepanekut aborte keelustada. Kõne all olid ja ainult mitte-meditsiinilistel näidustustel abordid, mille eest võiksid maksta patsiendid ise.

Miks stomatoloogid vaatavad rahulikult olukorda, kus väga suur osa elanikkonnast ei saa kasutada isegi suhteliselt väikest hambaravi hüvitist? Miks ei või haigekassa maksta seda otse patsiendile, olenemata raviarstist?

Tundub, et günekolooge huvitab naiste tervisest enam haigekassalt saadav rahastus. Muidu nõuaksid ehk nemadki, et kondoomide hinda alandataks ja kättesaadavust parandataks (nt. automaadid ööklubides ja mujal).

Panin tähele ka seda, et arstid ei reageerinud kuidagi, kui lõpetav Riigikogu lükkas tagasi ettepaneku langetada ravimite ja abivahendite aktsiisi.

Ei kiida heaks EKRE poliitikute sõnavara, aga hoopis rohkem hirmutab see, et meie riigis teeb venekeelset kampaaniat Raimond Kaljulaid 100 000 eesti inimese vastu. Nende esindatuse vastu valitsuses.

Ootan huviga, kas presidendil on selle kohta ka arvamus. Kaja Kallas hoolib ainult tublidest. Punase joone taha jäi ainult nende 100 eurot kuus rohkem kätte. Mitte raske puudega omaste hooldajad või vähihaiged. Ometi kuuleme meedias järjest kasvavast toetusest Kallasele.

Olen küsinud eakaaslastelt nende eelistusi. Neist keegi ei kuulu EKREsse, kuid kõik on erinevate näidetega väljendanud vastumeelsust Reformierakonna ja eriti Kaja Kallase ülbuse suhtes.

Madala haridustasemega, internetti mitte kasutav 76-aastane pensionär.

Kui peate võimalikuks minu arvamusest midagi avaldada, siis palun nime mitte avaldada, sest mul on palju järeltulijaid ja ma ei taha, et minu lapsed, lapselapsed ja lapselapselapsed minu vaadete tõttu kannataksid.