Krimi

VIDEO | Soomes rahvuskaaslase tapnud eestlased lähevad aastateks vangi (40)

Marvel Riik; toimetas Triinu Laan, 2. aprill 2019 10:47
Foto: Turvakaamera video
Soome Ida-Uudenmaa ringkonnakohus saatis reedel vangi eestlased, kes möödunud aasta detsembris Kerava raudteejaamas peksid surnuks rahvuskaaslase.  

32aastasele Tamo Runthalile mõisteti üheksa aasta ja kaheksa kuu pikkune vangistus ja  37aastasele Älis Särevile nelja aasta ja kaheksa kuu pikkune vangistus.

Samal teemal

Veretöö toimus mullu 9. detsembri õhtul. MTV Uudiste avaldatud videost on näha, kuidas Runthal, Särev ja nende ohver, 1962. aastal sündinud mees, saabuvad jaama kella kahe ajal öösel. 

Ohvri ja Runthali vahel lahvatab tüli ning mehed hakkavad kaklema. Ohver kukub raudteerööbastele, kus Särev teda lööb. 

Paar otsib läbi ohvri taskud ning Särev lööb lamajat veel kaks korda. Ohver enam ei reageeri, kuid Runthal lööb teda omakorda rusikaga veel 20 korda. 

Nii süüdimõistetud kui ka ohver olid kuriteo ajal joobes. 

Mõlemal kohtualusel on Eestis pikk paturegister

Eesti kohtutele on mõlemad kurjategijad juba vanad tuttavad, keda on korduvalt karistatud jõhkra vägivallatsemise pärast.

Õhtuleht kirjutas 11. detsembril, et Särev sai esmakordselt kriminaalkorras karistada  juba 2000. aastal, kui ta oli jõudnud olla täisealine vaid mõned kuud. Toona oli põhjuseks kuritahtlik huligaansus. Noor naine jõudis veel samal aastal käia Pärnu maakohtus varguse tõttu.

Raskemate paragrahvide järgi määratud karistused algasid 2005. aastal, kui naist süüdistati röövimises kuritegelikus ühenduses. 2007. aastal karistati Älisit avalikus ruumis vägivallatsemise ja relvaga ähvardamise eest. 

2009. aastal oli naine jälle kohtu ees. Põhjuseks alkoholi tarbimine ja armumängud hilistel öötundidel Pärnu kohvikus, kus ta läks tülli mehega, kes teda rinnast krabas. Älis virutas mehele seepeale õlleklaasiga näkku, nii et kannatanu põsele jäi 5–6 cm pikkune verine haav.

Kuus aastat hiljem oli Älis aga koos kahe teise naisega kohtu all, et anda aru Pärnu ööklubis Mirage suitsuruumis toimunu üle. Nimelt tegid kolm naist ühele kannatanule korraliku kambaka, lüües teda käega selga, põlvega pähe ja tirides tal juukseid välja.

2016. aastal oli Älis kohtus, et anda aru, miks ta klobis maikuu lõpus Pärnu jõe kaldal oma seltsilist, kellele lõi jalaga kubemesse, rusikaga näkku ja kallas kõige tipuks kannatanu õllega üle.

Lõbusõit: lohisemine auto taga, nöör ümber kaela

Tamo sai esmakordselt kohtulikult karistada 2006. aastal, kui jäi vahele vargustega. 2009. aastal oli mees kohtu all juba tõsisemate asjadega: rööv ja peksmine.

Kuus aastat hiljem arutas kohus naabrimehe peksmist, kes oli läinud tülli Tamo emaga. Ütluste järgi lõi Tamo kannatanut, et kaitsta ema, kes oli poja appi karjunud.

Ühtlasi arutas kohus, miks Tamo ei maksa oma lapsele igakuist elatisraha.

Kohtupingis oli mees uuesti 2016. aastal ning sai oma paturegistrisse mitu uut linnukest. Näiteks ühel juunikuu õhtupoolikul sammus mees Pärnu Lukoili tanklasse, kus võttis kaks kuuspakki õlut ja kaks pakki sigarette, jättes nende kaupade eest maksmata 19,91 eurot.

Märkimisväärne on veel Tamo ja tema kaaslaste nii-öelda lõbusõit kahe kannatanuga. Kõigepealt peksti ohvreid rusikate, jalgade ja veljevõtmega. Siis lohistati mõlemaid auto taga umbes 100 meetrit, nii et ühel oli nöör ümber kaela, teisel ümber jala.

Kannatanute vigastuste loetelu oli pikk, ulatudes kriimudest küünarluumurruni. "Lõbusõidu"-tegijad võtsid kohtus süü omaks ning mõisteti vangi.

Tamo sai liitkaristusena 3 aastat ja 6 kuud ning ta alustas selle kandmist 2014. aasta augustis.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee