Eesti uudised

Minister Riina Sikkut: sooline palgalõhe on ühiskonnas peituva ebavõrdsuse jäämäe tipp

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 2. aprill 2019 07:03

66 KOMMENTAARI

r
reservist/ 2. aprill 2019 22:42
Neid juhte ja muid mulliajajaid, olgu need siis mehed või naised, pole üldse nii palju vaja. Vaja kupatada nad kõik tootva töö peale, et tööjõupuudust leevendada.
l
lõhe/ 2. aprill 2019 21:01
Mehed teenivad ju oma naistele ja lastele raha (meeste keskmine palk tõuseb kohe pärast lapse sündi, sest neil tekib tugev motivatsioon rohkem teenida). Miks vaadeldakse palgalõhes kõiki inimesi nagu nad oleksid üksikud ja vallalised? Kui naine jääb vastsündinuga koju ja tema sissetulek seetõttu väheneb, aga tema mees hakkab selle kompenseerimiseks ületunde tegema või otsib suurema palgaga töö, siis kus on probleem?? Et tekib lõhe??
j
JJ/ 2. aprill 2019 15:52
Minister võiks mõelda ka seda, et miks palga alammäära tõstmisega tõuseb kohe pea samas summas ka lasteaedade maks? Aga kas olete kuulnud, et kui riigialluvuses töötajatel palka tõstetakse, et nende lastel lasteaedades maks tõuseks? Miks? Kas sellepärast, et meil "edumeelne" riik, kus maksud kõigile võrdsed, aga et palgad, vaatamata tööpanusele, väga erinevad, ei huvita kedagi, kui siis ainult neid, kes rohkem teenivad - jumalhoitku kui neilt piskugi vähemaks võetakse!, mäletate küll, milline kisa tõusis uue maksusüsteemi jõustumisel.
h
Hugo/ 2. aprill 2019 15:05
Tegelikult on vastupidi. Vaesemates riikides on väiksem palgalõhe, rikastes suurem. Isegi Euroopa Liidus on kõige väiksem palgalõhe vaesemates riikides: Kreeka, Rumeenia, Itaalia, Malta ehk siis seal kus naised tööl ei käi.
n
noh/ 2. aprill 2019 15:00
kuidas siis riigikogulased saavad ühesugust palka.
t
tomm/ 2. aprill 2019 13:40
Väga valikuline nägemine sotsminni vananevatel tibidel. Regionaalset palgalõhet, kus ääremaal saad sama töö eest pool pealinna palgast, ei taheta sugugi näha, küll aga nutetakse silmad peast tunduvalt marginaalsema soolise palgalõhe pärast.
õ
õieti teed/ 2. aprill 2019 13:12
isegi vene ajal sai kolhoosides esimees vähem palka kui seatalitaja või traktorist. Suuremat palka sai see kes tööd tegi . Sulepea imejad ja jutu puhujad said vähem.
e
eksid/ 2. aprill 2019 13:10
aadli ülesanne ei ole raha teenida vaid kulutada. Selleks aga on töömesilased ,kes nektari kokku veavad.

j
Juhan./ 2. aprill 2019 13:04
Ja milleks on vaja erakondadele veel riiklikku rahastust elagu oma liikmetasudest.
j
Juhan./ 2. aprill 2019 13:01
Mina soovin väga võrdset palka nii koristajale kui ministrile.
p
päriselt/ 2. aprill 2019 13:01
on lood nii, et naised teevad küll vajalikku, kuid vähem füüsilist vastupidavust nõudvaid töid. Üks asi on istuda kuskil soojas raamatukogus, vallamajas või muus ametiasutuses ja klõbistada arvutil kohvitass kõrval, teine asi on turnida ehitusel külmas ja vihmas, parandada teid, paigaldada kaableid ja torusid, laadida kaupa jne. Raske töö eest peabki rohkem palka maksma. Ei usu ka, et ükski andekas naisarst saab vähem palka kui meesarst. Palgalõhe pärast virisevad peamiselt need, kes teevad tööd, mille tegemiseks piisab lihtsalt kohalolekust.
t
Tiit/ 2. aprill 2019 13:01
palju naisi ja mehi teevad ühesugust tööd? Mitte eriti palju. Palgalohest on kisa oi,oi misssugune.
k
Kui nõutakse/ 2. aprill 2019 12:56
võrdse töö eest võrdset palka, miks siis võrdselt pensionil olles ei maksta võrdset pensioni? Aprillist tõuseb pension, mõnele pannakse 20 euri juurde, teisele 200, kuigi hinnad ja maksud kõigile võrdsed jne?
k
kossa/ 2. aprill 2019 12:56
kui oleme tipus on Ansip jällegi millegi heaga hakkama saanud.elagu oravad!
h
Hugo/ 2. aprill 2019 12:52
Kaks põhjust, mida minister millegipärast ei maini. 1) Pikk lapsehoolduspuhkus põhjustab väga suurt palgalõhet noortele emadele (mida pikem puhkus, seda suurem on lõhe). 2) Kui madalapalgalised mehed lähevad massiliselt Soome tööle, siis see tõstab tunduvalt Eestisse jäävate meeste keskmist palka.
t
to-le/ 2. aprill 2019 12:51
Miks mees peab naisele sexi eest maksma, aga pole võrdsust?

t
To-le/ 2. aprill 2019 12:48
Räägitakse just üldisest ehk keskmisest sissetulekust, mitte sama tööd tegevatest.
k
kui olin töötu,/ 2. aprill 2019 12:46
siis juhutöödel küsisin min. palka ja sain selle lõpuks suure riiuga, taheti veel vähem maksta ja seda mustalt. Kui hakkasin tõusnud min. palka küsima, jäin tööst ilma.
j
ja naised/ 2. aprill 2019 12:42
elavad meestest kauem, järelikult saavad meestest ka summas pensioni rohkem jne.
e
elektritsaabtasuta blogspot com/ 2. aprill 2019 12:33
A)Hollywoodi filmides naine on pearollis maruharva. 1) Hollywoodi filmides ema ei ole ealeski pearollis. 2) Emadele ei maksta palka laste kasvatamise eest. 3) Emadele ei maksta dividende laste kasvatamise eest. 4) Emadele ei maksta intresse laste kasvatamise eest. 5) Emad ealeski ei teeni kasumit laste kasvatamise eest. 6) Emadele ei maksta makse laste kasvatamise west. 7) Emade kasuks ei tekitata inflatsiooni. Inflatsiooni tekitatakse pankade kasumi tarbeks. - seda nimetatakse kommunismi kuriteoks. Emad investeerivad lastesse palju ressursse : 1)aega 2) raha 3)tervist -Need investeeringud e
j
JJ/ 2. aprill 2019 12:33
Jätk oma eelmisele kommentaarile: Eestis käib juba mitukümmend aastat sõda kahe erineva ühiskonnakorralduse vahel, mida oravad pole suutnud peatada vai süvendas lõhet kahe Eesti vahel. Selle kinnituseks, et Eesti on vist kogu ajaloo jooksul esimene riik, kus "barrikaadidele" tõusnud need, kel "Eestis ei ole kunagi elu olnud nii hea kui praegu", mitte need, kes loodavad, et vähemalt hinnatõusud oleksid kasvõi natukegi väiksemad kui palgatõus.
e
elektritsaabtasuta blogspot com/ 2. aprill 2019 11:56
1)Emadele ei maksta makse laste kasvatamise eest. 2) Emade tarbeks ei tekitata inflatsiooni. Inflatsiooni tekitatakse keskpanga kasumi tarbeks.
j
JJ/ 2. aprill 2019 11:48
Palgalõhe on köömes, hulga hullem on üha suurenev palgavaesus. Üha väheneb töökohti, kus maksti keskmist või natuke vähem-rohkem, toime tuldi ka alampalgaga, aga masu ajal vähendati enamustel neil töötasusid, kel alla keskmist, siiani on nende palgatõus naeruväärne, inflatsioon aga kappab kiirema tempoga ja eriti annab see tunda just madalapalgalistel, isegi väiksem hinnatõus halvendab elukvaliteeti, aga suuremad palgatõusud enamuses ladvikul, kes isegi ei märkaseda "auku" mis inflatsioonist tekib. Ja seda jõukuse-vaesuse vahet püütakse aina suurendada.
o
oh to 10:33/ 2. aprill 2019 10:54
Maksuraha kohe ise läks Lätti, mitte inimesed ei käinud seal alkoholi ostmas, et palju ja odavalt saaks?

v
veel/ 2. aprill 2019 10:46
lisaks veel, et inimese õiglustunnet riivab Haigekassa juhtfiguuridele tulemustasu (või ükskõik kuidas seda nimetada) maksmine. Millega see põhjendatud on? Samas on kuritegelik korralagedus enamuses meditsiinivaldkondades, eriti rõhutaksin nn õendusabi ja sellega otseselt seonduvat nn hoolekannet, kus samas majas osutatakse mõlemat teenust ja igasugune reaalne kontroll töö kvaliteedi üle puudub. Kas hea minister teab, mis oludes vaevlevad meie eakad, kes tervisliku seisundi tõttu on sunnitud neis asutustes viibima, kusjuures nende järeltulijad töötavad ennast poolsurnuks et arvet maksta?
t
tule taevas appi/ 2. aprill 2019 10:41
Hea Sikut, see palgalõhe jutt on suures plaanis jama. Põhiprobleem on siiski mujal - osa eluliselt vajalikest töökohtadest on lihtsalt alamakstud, sõltumata sellest, kas tööd teeb mees või naine. Ja millegipärast on meil mõnede suurettevõtete pealikeks just naised - näiteks Circle K, Premia, Rakvere, Tallinna Lennujaam, rahvusvaheliste ravimifirmade Eesti harud või esindused jne jne - miks siin keegi palgalõhe osas ei protesti? Mõtlemisainet on. Miks tippjuhtidest keegi ei protesti?
m
Mofo/ 2. aprill 2019 10:40
Ja kasvõi 1 õigus mida naistel pole ja meestel on?
n
Normaalne/ 2. aprill 2019 10:38
Loodame,et kui saab võimule eestimeelne valitsus siis lõpeb ka see kihutustöö ja konflikti õhutamine,naiste ja meeste vahel noorte ja vanade vahel.Arusaadav miks seda tehakse,et neid jaburaid ja ebanormaalseid uuendusi ellu viia.Ehk tuleb ka veel aega kus pirrud löövad lõkendama ja normaalsus on jälle au sees.
m
Mofo/ 2. aprill 2019 10:37
Mitte aadelkond aga nomenklatuur
t
2. aprill 2019 10:33
tegelege reaalsete probleemidega,sikuti ja muud sotsid,mitte nende pseudoprobleemidega.halligi ei läinud tööinimesel paremaks kui valitsuses olite,ainult maksuraha voolas lätti.
n
Naine/ 2. aprill 2019 10:29
Järjekordne ladviku naiivsus. Lihtsalt küsida õiglast palka, no lubage naerda, kohe südamest. Tõsiselt huvitatud noorele ei hakka keegi õiglast palka maksma, vaid saab malka, kui palju sõna võtab. Saab nii vähe kui vähegi võimalik ja valik on temal, kas võtab selle töö või mitte. Tõsisel huvilisel on esialgu huvi suurem kui see pisku raha, mis kätte antakse. Saab kogemusi, läheb minema.
s
Seda ka/ 2. aprill 2019 10:26
Naised hoolitsevad enda tervise eest rohkem kui mehed (toitumine, liikumine, vähem alkoholi). Lähevad arsti juurde kui vaja. Mehi peab vägisi sundima.

v
Volinik/ 2. aprill 2019 10:16
Jaurame aga soolisest ebavõrdusest et segadusse ajada,tegelikult seda ei eksisteeri.Mis aga eksisteerib on sotsiaalne ebavõrdsus mida püütakse vaiba alla peita.
t
to 9.59/ 2. aprill 2019 10:10
palju on majahoidjaid- koristajaid mehi. lasteaia köögiabiline pole mingi näitaja, töö maht on võrreldes kooli või söökla/ pubi/ restoraniga väike. lasteaia õpetajad vist sobivadki rohkem naised, väikeste lastega tegelea. oleme näinud, kus need lastelembesed mehed lõpetavad... aga hooldajaks valib igaüks ise, kas minna või mitte. närune palk on seal igal juhul.
e
e-e-e/ 2. aprill 2019 10:06
Palgalõhe kaob väga rikastes riikides, mingi ebavõrdsusega siin suurt tegemist ei ole , või kui soovitakse põhjendada palgaerinevust sõnaga ebavõrdsus siis tuleb selle sõna sisu ikka väga tugevalt laiendada= hägustada.
t
to to Sinu nimi/ 2. aprill 2019 09:59
Jah, aga siis 50% haiglas hooldajatest, lasteaia köögitöölistest, koristajatest, õpetajatest ka kvoot ja sama palk? Ilmselgelt on palgalõhe arvutamine nii ka tunduvalt keerulisem protsess kui kahe bussijuhi palga võrdlemine.
t
to TIIT / 2. aprill 2019 09:54
Kas Tiit tõesti arvab, et võrreldakse kohvivalajat kaevuriga? Mõtelda võiks ka natuke, siis ehk saaks arul, millest jutt. Aga no vaevalt küll.
r
rahu/ 2. aprill 2019 09:36
uus vallitsus teeb naistes koduprovvad
m
mees./ 2. aprill 2019 09:30
Mina tahaks, et kaoks palgalõhe. Tahaks saada sama palka nagu Sikkut, K. Kallas, J. Toom, K. Simson jne. Et saada sama kuutasu ma ei pea mitte 3 kuud töötama vaid terve aasta.
t
Tiit/ 2. aprill 2019 09:30
Minul on tuttav naisbussijuht ja tema küll ei saa vähem palka kui tema meeskolleegid.. Oleks ju absurd, kui miniseelikuga kohvivalaja-sekretär tahab samat palka kui samas firmas töötav ja rasket tööd tegev meesterahvas.

s
Scaramanga/ 2. aprill 2019 09:12
Millal lahendatakse kurjategijate sooline lõhe ? Enesetapulõhe, töövigastustelõhe jne. ? Täiesi ulme, et minister sellist marksistliku palgalõhe vandenõuteooriat ajab ! Miks feministid ise kuskil naftaplatformil või kalatraaleril ei tööta ? youtube.com/watch?v=sor5KTqNdxk youtube.com/watch?v=D2dv57CpT-s
s
Sinu nimi/ 2. aprill 2019 08:59
Häirib, sest räägitakse ainult soojadest kontorikohtadest. Kui võrdsus, siis palun - sõjavägi, päästeteenistus, välitööd jne. Pane igale poole 50% naiste kvoot ja võrdne palk.
n
No/ 2. aprill 2019 08:58
Siinkommenteerijad on kindlasti targemad kui majandus- ja rahandusteadlased nii meil kui Euroopas? Väidavad, et palgalõhet pole, aga ise ilmselgelt pooldavad, et naised neist vähem teeniksid.
õ
Õnneks lõpeb Sikuti aeg./ 2. aprill 2019 08:55
Ootame valitsuse tagasiastumist ja KEI jõulist tulekut.
j
Jaa-jaa/ 2. aprill 2019 08:50
Kui naistele sama palk ja samad õigused, siis on mehed kõrvale tõugatud ja kohe on halvasti aga kui naistel väiksem palk ja kõrvale tõrjutud siis nii peabki olema?
t
to Refi agent/ 2. aprill 2019 08:49
Jaa-jaa raha ikka meestele ja naised lunigu seda nende käest, siis hea võimas tunne?
h
Huvitav/ 2. aprill 2019 08:48
Miks see teema küll mehi nii väga häirib? Nii väga tahaks naistest üle olla? Muidu ei suuda ennast tegijana tunda?
a
anonüümne ülbik/ 2. aprill 2019 08:41
Ühiskonnas on alati ebavõrdsus, pole sellist ühiskonda kus kõik on võrdsed. Minister kes räägib soolisest palgalõhest arusaamata selle olemusest ei kõlba ametisse. Huvitaval kombel kaob sooline palgalõhe tihti, kui vaadata ületunde, töökohustusi jne. Huvitaval kombel need traditsioonilised sugude põhised eelistused ei muutu kasvatage meestest samatuid emaseid mökusid ja naistest feministlike meeste laadseid olevusi palju tahate. Naised ikka valivad enamasti seda mida alati ja mehed samuti.

t
to R/ 2. aprill 2019 08:38
rääkige sellest lõhest ka, et mehed teenivad rohkem ja maksavad rohkem makse, naised vähem aga naiste eluiga on kõrgem, st meeste teenitavast pensionist suur osa makstakse naistele pensioniks
t
to valga lõhe/ 2. aprill 2019 08:37
see ongi sotside sündroom, kus vaadatakse klappidega probleemi ühte osa, mitte tervikut
r
Refi agent/ 2. aprill 2019 08:30
Valdkonnad, kust kaovad mehed, kaob ka raha ja vastupidi!
n
No/ 2. aprill 2019 08:26
Modereeri leheneeger, küll teidki kord modereeritakse.
n
No/ 2. aprill 2019 08:21
Seltsimees sikut, elab kommunismis ja sellega on tema arvamuste taseme kohta, kõik öeldud. Sellised "võrdsuse" kuulutajad ei võta kunagi jutuks laiemat pilti, kus mehed töölähetustest, raha koju saadavad või kui võrdne on nt. meditsiin, naiste - meeste suhtes. Tema tahab näha vaid seda, mis talle meeldib.
i
Ilma kiusuta/ 2. aprill 2019 08:18
Kui naised tõrjuvad mehed täielikult kõrvale,muutuvad mehed lumehelbekesteks,ei otsusta,ei vastuta,ei pinguta,keda miski ei huvita,ka naised.
v
Vmaamiis/ 2. aprill 2019 08:08
Suurim palgalõhe ikkagi pensionäride ja muude palgasaajate ,eriti Riigikogulaste ja ministrite palkade vahel!!!!
j
jusss/ 2. aprill 2019 08:06
Miks ei räägi keegi eluea lõhest, mis on paljuski meeste ja naiste erineva töö tulemus?

a
ab/ 2. aprill 2019 08:04
Kui üks tükihind, üks tunnihind, kus see vahe on? Iseasi riigiwärgis!
s
sootu palgalõhe on kohutav/ 2. aprill 2019 08:01
"See pole nali: pensionid tõusevad tänasest järsult" Järsult s.o 15-20 euri kuus. Hüppeliselt aga tõusevad aadelkonna palgad s.o. 300-500 euri kuus. Kui see pole ebavõrdsuse ühiskonna jäämäe tipp, siis mis see on ?
r
R/ 2. aprill 2019 07:45
Ja palgalõhest veel. Miks peaks tööandja tööle võtma mehe, kui naised teevad sama töö odavamalt ära?
r
R/ 2. aprill 2019 07:42
Ma ei suuda kuidagi noormeestele selgitada, et miks nad peaksid minema õppima erialadele, kus tulevikus ei maksta. Kuidas saab nii debiilset asja isegi soovitada?
v
valga lõhe/ 2. aprill 2019 07:42
kuidas saab minister nii l.oll. olla Või on see sotside sündroom
e
2. aprill 2019 07:41
Ei ole meeste ja naiste töid.Ka naised võivad kaevuriks hakata.
o
Offendi/ 2. aprill 2019 07:39
Naised pole reeglina füüsiliselt meestest tugevamad, ergo sama tööd tegevad inimesed saavad vastavalt tehtud tööle.
d
d/ 2. aprill 2019 07:39
Täiesti arusaamatu on hooldusvaldkonna inimeste aastaid madalad palgad, sest hullemat tööd annab välja mõelda. Meestel ehk kaevur, asfalteerija jmt. küündib selleni.

t
tt/ 2. aprill 2019 07:34
Esimese näite lõhest on ju huvitavam jahuda, saab odavat feimi
r
Raiko/ 2. aprill 2019 07:10
Miks ei vaadata seda palgalõhet teisipidi? Näiteks kraaviviskaja ants (mees) saab vähem palka kui see sama ministriks nimetatav Sikut. Miks seda palgalõhet ei vähendata? Samas püütakse paaniliselt vähendada palgalõhet lüpsja Maali ja müüri laduja Elmari vahel. Nagu töö nii ka palk ja kui ei suuda oma töö eest rohkem küsida ja ise parema poole ei pinguta, siis ei ole mõtet põhjenduseks tuua soolist ebavõrdsust.