Maailm

Kim Jong-uni poolvenna tapnud naine võib juba mais vabadusse pääseda (2)

Toimetas Greete Kõrvits, 1. aprill 2019 19:18
Vietnamlanna Doan Thi Huong (keskel) lahkub kohtusaalist range valve all. Naine osales Kim Jong-uni poolvenna mõrvas enda sõnul teadmatultFoto: Zuma Press/Scanpix
Vietnamlanna, kes osales Põhja-Korea diktaatori poolvenna mõrvas, võib juba selle aasta mais vanglast vabaks saada, vahendab BBC. Naine ise arvas, et osales tõsielusaates.

2017. aasta 13. veebruaril ootas Kim Jong-nam Malaisias Kuala Lumpuri lennujaamas oma lendu, kui talle lähenesid kaks naisterahvast. Üks neist asetas oma käed mehe näole, seejärel mõlemad lahkusid. Kim suri teel haiglasse. Teda puudutanud naise kätel oli närvimürk, mis ta tappis.

Samal teemal

Põhja-Korea eitab kategooriliselt, et neil oleks Kim Jong-uni poolvenna mõrvas käsi mängus olnud, ent ometi tuvastasid uurijad, et kuriteos osales ka neli põhjakorealasest meesterahvast. Neid pole aga kätte saadud.

Kim Jong-nami oma puudutusega tapnud vietnamlanna Doan Thi Huong väidab, et põhjakorealased vedasid teda ninapidi. Tal polnud aimugi, et on osaline inimese tapmises, vaid uskus, et osaleb reality-saates.

Esmaspäeval tunnistas Huong end süüdi inimese tahtmatus vigastamises. Kuid arvestades juba seni vanglas istutud aega ning Malaisia seadusi võib Huong vabadusse pääseda juba mai esimesel nädalal. Omakorda tähendab see seda, et hr Kimi surmas pole ametlikult kedagi süüdi mõistetud. Indoneeslanna Siti Aisyah, kes lennujaamas koos Huongiga mehele lähenes, pääses Malaisa justiitsministri otsusega vabaks juba eelmisel kuul.

Malaisia riigi jaoks on kogu mõrvaprotsess olnud üsna piinlik. Kumbki naine ei saanud isegi võimalust tunnistusi anda ja seega selgitada, mis täpsemalt juhtus ja kuidas nad tõsielusaate pähe mõrvas osalemisse värvati.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee