Poliitika

KAS LÕPP PAISTAB? Laine Randjärv räägib, kui kaugel on doktoritöö, mille varju ta puges Eesti Kontserdi juhi skandaalis (25)

Marvel Riik, 1. aprill 2019, 16:33
Laine Randjärv.Foto: Tiina Kõrtsini

Mullu sügisel tekitas parajat segadust Eesti Kontserdi juhiks pürginud Laine Randjärve soov asuda ametisse tööandja soovitud veebruarikuust hulga hiljem, tuueks üheks põhjuseks doktoritöö kaitsmise. Õhtuleht uuris Randjärvelt, kui kaugele on ta nüüdseks doktoritööga jõudnud.

Eesti Kontserdi (EK) nõukogu otsustas eelmise aasta septembris, et tollasest riigikogulasest Laine Randjärvest saab selle järgmine juht. Mõni päev hiljem teatas aga Randjärv, et ta ei alusta uuel tööpostil esimesel veebruaril, vaid on lõpuni oma mandaadi riigikogus.

Avalikkusele jäi mulje, et poliitik püüab selle käiguga endale kindlustada  kopsakat 20 888eurost hüvitist, mida ta oleks saanud siis, kui on riigikogus kuni selle volituste lõpuni. Randjärve enda selgituse järgi peitus põhjus lõpetamata doktoritöös. Mäletatavasti jäi Randjärvel 2013. aastal Tartu ülikooli ajaloo instituudis kaitsmata väitekiri „Loovisiksuse roll Eesti laulupeoliikumises aastatel 1940–1980“.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

4. veebruar 2019, 16:29
Laine Randjärv lahkub riigikogust, et saada vallavanemaks
31. oktoober 2018, 10:05
Minister Mailis Reps: Randjärv rääkis Eesti Kontserdi teemadel saja inimesega
30. oktoober 2018, 19:23
ÕL VIDEO | Indrek Laul: leian siiani, et Laine Randjärv oleks olnud võimekas juht Eesti Kontserdile
30. oktoober 2018, 19:14
ÕL VIDEO | Lõpliku otsuse Eesti Kontserdi nõukogu tagasi kutsuda langetas kultuuriminster ise

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee