Krimi

POMMIKIRJADE LAINE JÄTKUB: politsei enam ei evakueerigi rahvast ähvardatud firmades ja kaubanduskeskustes (35)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 1. aprill 2019 13:47
Rocca al Mare keskusFoto: Martin Ahven
Pühapäeval tehti Tallinnas pommiähvardus neljale kaubanduskeskusele – Viru, Kristiine, Rocca Al Mare ja Arsenali keskusele. Ka täna on erinevad kaubanduskeskused ja ettevõtted saanud e-postiga sarnase sisuga pommiähvarduskirju.

Politsei otsib pommiähvardusi saatnud inimest, kelle tegevus on mitmete ettevõtete ja paljude inimeste tegevust häirinud. 

Samal teemal

„Sarnaseid pommiähvarduste laineid on varem olnud nii naaberriikides kui ka kaugemal. Eile kontrollisid demineerijad ähvarduse saanud ettevõtteid ning ühelgi juhul ohtu ei tuvastatud. Oleme praegu otsustanud, et ähvarduse masspostitamise adressaate kontrollitakse, kuid massevakuatsiooni ei korralda. Ähvardaja eesmärk ongi inimeste igapäevategemisi häirida ja selle abil tähelepanu saada. Oleme veendunud, et tegemist on pahatahtliku masspostitusega ja tegelikku ohtu ei ole,“ ütles Põhja prefektuuri kriminaalbüroo juht Urmet Tambre.

Eilse ja tänase jooksul on pommiähvarduse sisuga tulnud e-kirju saadetud politseile teadaolevalt kümnele adressaadile. Kuna kirjad saabusid nädalavahetusel ja ka öisel ajal, ei pruugi kõik ähvarduskirjad olla politseini jõudnud.

„Kui mõni ettevõte avastab veel pommiähvardusega kirja, siis palume seda mitte kustutada ning teatada sellest häirekeskuse numbril 112,“ lisas Urmet Tambre.

Samal teemal

31.02.2019
Tallinnas tehti neljale kaubanduskeskusele pommiähvardus
31.02.2019
Viru keskusele tehti pommiähvardus. Tegu oli järjekordse rumala naljaga