Krimi

SÜDANTSOOJENDAV: tähelepanelik neiu aitas üksi uitava väikelapse tagasi ema juurde (15)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 1. aprill 2019 13:05
Tartu RaekodaFoto: Aldo Luud
Lõuna prefektuur jagas südantsoojendavat lugu sellest, kuidas tähelepanelik neiu aitas ema juurde tagasi Tartus üksi uitama läinud kuueaastase tüdruku.

Laupäeva hommikul märkas tööle minev neiu enda ees Tartu kesklinna suunas lippavat tüdrukutirtsu. Neiule tundus kummaline, et lühikestes pükstes pisike tüdruk varavalges ja üksipäini linnatänavatel seikleb. Ta uuris igaks juhuks, kuhu laps on teel ja kus on ta vanemad, mispeale tüdruk ütles, et läheb lasteaeda. Aga oli laupäev, lasteaiavaba päev.

Sestap ei oodanud neiu abi kutsumisega enam kauem ja teatas lapsest politseile. Kuna neiu töötas lähistel kohvikus, viis lapse patrulli saabumiseni  sinna sooja ning andis talle lahkelt ka koogitüki maiustamiseks.

Politsei võttis lapse oma hoole alla ning asus selgitama tema vanemaid ja kodukohta. Samas helistas hädaabinumbril juba murelik ema, kes teatas kuueaastase tütre kadumisest. Laps võinuks liikuda kes teab kuhu ning selleks hetkeks oli ta jõudnud kodust umbes 800 meetri kaugusele.

„Tänu noorele neiule, kes märkas last linnas seiklemas ja veendus, et tegu on abivajava lapsega, saime emale aga anda rõõmusõnumi, et lapsega on kõik hästi ja sini-valge vilkuritega masin toob ta õige pea juba koju tagasi. Aitäh sulle, Laura! Sinu terav pilk ja soe süda on kõigile eeskujuks,“ kirjutas prefektuur Facebooki postituses.

 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee