Eesti uudised

NOOR EMA: miks peab rõdul suitsetamas käima?! (125)

Ohtuleht.ee, 2. aprill 2019, 10:14
Foto: PantherMedia/Scanpix
Õhtulehele kirjutas 25aastane Kirsi, keda häirivad rõdudel suitsetamas käivad naabrid.

„Meie perre lisandus mõne kuu eest väike beebi, mistõttu olen suitsetajate peale eriti kuri. Meil on mõlemal pool naabrid, kes suitsetavad. Üks on vanem härra, kes tossutab rõdul päeval ja ööl. Teises korteris on noored üürnikud, kellel sageli pidu ja pillerkaar käib,“ selgitab naine.

„Juba enne beebi sündi tegin nende korterite elanikega sellest juttu. Vanahärraga on meil väike keelebarjäär, sest minu vene keel ei ole väga tugev. Noored kuulasid mu manitsuse ja palve ära, aga muutust ma märganud pole,“ kirjutab Kirsi. 

„Kui panen puhta pesu rõdule kuivama või vaiba tuulduma, siis on sellel pärast ebameeldiv suitsuhais küljes. Ma olen ise lõhnade suhtes üldse väga tundlik,“ selgitab naine. 

„Beebi rõdule tudule viimisest ma isegi ei unista, aga vahel on tuba ikka ju vaja tuulutada. Siin ei aita soovitused, et mine ja jaluta lapsega. Ma teengi seda, aga koristades ja süüa tehes on vaja vahel ka tube tuulutada. Ja väga raske on valida aega, et keegi ei suitsetaks. Selgub, et ka meie peal elavate inimeste hulgas on suitsetajaid, mistõttu olen eriti hädas,“ kurdab ta.

„Olen üritanud ise oma elu ja tegevusi kohandada, et ei tunneks end teiste ebameeldivast harjumusest puudutatuna, aga see pole võimalik. Alles ostsime mehega siia oma esimese korteri – kolimine ei tule kah hetkel kõne alla. Mida ma veel teha saaksin?!“ loodab Kirsi, et kellelgi on teemaga seoses varasemaid kogemusi. 

„Ma ikka vahel mõtlen, et kas suitsetajad ise ei ole häiritud, et neile tuppa suitsuhais tuleb. Miks nad ei võiks seda väikest sammu teha ja õue jalutama minnes oma suitsu ära teha,“ ei mõista naine suitsetajaid.

125 KOMMENTAARI

k
Kristi 4. aprill 2019, 17:08
Aga oled sa mõelnud, et naabritele ka ei meeldi kui su titt röökima pistab-, vaevalt, et sa ta igakord kui kisama pistab õue “ jalutama” viid. Mulle ka suitsetajad ei meeldi aga iga asja pärast viriseda, umbes, et ärge keegi nüüd hingake-, mul titt majas.
g
Ghjjjj 4. aprill 2019, 11:38
See on sinu tulevik. Loe tähelepanelikult! https://olevaba.wordpress.com/kallis-sober/
Loe kõiki (125)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee