Mart HelmeFoto: Teet Malsroos
Kristjan Väli 31. märts 2019 22:04
Mart ja Martin Helme rääkisid EKRE raadiosaates "Räägime asjast", kuidas on erakonnal koalitsioonikõnelustel läinud. Martin Helme ütleb, et kahjuks ei õnnestunud neil kooseluseaduse tühistamist läbi suruda. Sellest hoolimata õnnetus neil leppesse kirjutada punkt, millega saab läbi viia rahvahääletuse.

"Selge on see, et meil on seal kõige raskem olnud. Meilt on võib-olla kõige rohkem võitlust nõudnud, et meie asju sisse saada. Aga meie oleme Isamaaga paljuski ikka ühel pool. Konservatiivse erakonna valijal on hästi. Need valijad on esindatud. Rahvuslik ja konservatiivne valija on esindatud, aga liberaalsel valijal ongi hapum seis," sõnab Martin Helme.

Muu hulgas räägiti ka kooseluseaduse tühistamisest.

"Koosoluseaduse tühistamist parlamendis ei õnnestunud meil läbi suruda, sest lihtsalt ei tule hääled kokku. Mitte seepärast, et keegi ei tahaks, aga lihtsalt ei saanud hääli kokku. Mida me vastu saime? Kusjuures on see väga tähtis. Vastu saime me kokkuleppe, et panna Eestis kehtima rahvaalgatus ehk rahvahääletus. Ehk viiekümne tuhande allkirja kogumisel saab mistahes riigieluküsimuse panna referendumile ja kui üle poole käib valimas ja toetab seda, siis see on automaatselt kehtiv asi. See tähendab, et koosoluseaduse tühistamise saame panna referendumile," ütleb Martin Helme.

"Me saime kuldvõtmekese, millega ära lahendada kõik teised asjad, mida me sellel korral ei saanud," lisab ta.

Mart Helme märgib, et see punkt on küll koalitsioonilepingus, aga selle praktiline rakendamine võtab aega.

Samal teemal

Kommentaarid  (114)

joh 3. aprill 2019 06:03
kuldvõtmeke on rahava meelitamine tänavatele meelt avaldama. Põhjusi on küllaga. See pole eestlastele seni kombeks olnud. Aga kui EKRE asja juhtimise käsile võtab, küll me siis teeme omale plakatid ja karjume tänaval kasvõi igal nädalal korra. Kuna aga usutakse, et EKRE muutub hoopis teiseks, kui koalitsioon tööle hakkab, muutub rahulikuks ja viisakaks, siis võib eeldada, et kuldvõtmeke on peagi kaduma läinud. Ehk leitakse üles, kui jälle valimised tulevad.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS