Seisukoht

Seisukoht | Väärime oma valitsusi (18)

Laur Uudam, arvamustoimetaja, 31. märts 2019, 19:46
Foto: Stanislav Moshkov
Vaadates fotoreportaaže loodava võimuliidu vastu protestijatest, ei saanud lahti pähe pugevast mõttest – hea on elu meie maal! Võime oma meelsust avaldada nagu päris lääneriikideski, kus meeleavaldused on pea igapäevased. Võimuläbirääkijatele pannakse süüks, et nad ei kuula rahvast ja et nad üleüldse on sellised nagu nad on. Loodetavasti käisid kõik protestijad ikka valimas, mitte ei avalda meelt tagantjärele.

Ei julge küll öelda, et senine võimuliit kuidagi osavõtlikum või dialoogialtim oleks olnud. Üsna üksmeelsed ollakse Reformierakonna suhtes, et ülbuse raviks oleks võimalikult pikk opositsioonis istumine. Kuid ega sotsidki pole paremad olnud. Ei räägi siin üksnes alkoholiaktsiisi kiusust, vaid ka näiteks Isamaa ärgitusel üles võetud senisest pühast lehmast, teisest pensionisambast. Alles kemples liberaal Jürgen Ligi ETVs, kuidas ainult tark riik teab, mismoodi inimest pensionipõlveks õnnelikuks teha. Sama on läbi aastate korrutanud ka Eiki Nestor, naeruvääristades nii kriitikuid kui ka küsimuste esitajaid. 

Kes meist tahaks, et end võimuga laulatatuks pidavad poliitikud sind kogu aja rumalaks tembeldavad; et dialoogi asemel oli kuulda vaid monoloogi. Muutused olid hädavajalikud. Ei kuku maailm uue valitsuse ametisseastumisega sugugi kokku. Väärime seda, mis tuleb. Ameerikagi püsib ju kenasti püsti praeguse riigipeaga.     

Samal teemal

2. aprill 2019, 22:11
Indrek Neivelt: eestlastel on liiga kõrgete tasude ja raha paigutamise piirangute tõttu jäänud teenimata ligikaudu miljard eurot

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee