Eesti uudised

Täiendatud kell 13.51!

GALERII | Vaata, mis toimus Tallinnas ja Tartus peetud meeleavaldustel! (372)

Ohtuleht.ee, 31. märts 2019, 12:12
Meeleavaldus „Jah vabadusele, ei valedele!” Tags: MeeleavaldusFoto: Stanislav Moshkov
Täna keskpäeval algas Tallinnas ja Tartus meeleavaldus poliitikute vastu, kes ähvardavad korraldajate sõnul piirata meie kõigi vabadusi. Õhtulehe reporteri sõnul on meeleavaldus rahumeelne. Protestijad ei ole lasknud end häirida ka neljast-viiest noorukist, kes eemalt karjuvad: "Sotsialistid viivad riigi alla!"  Korraldajate väitel oli provokaatorite näol tegu Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna noorteühenduse Sinine Äratus liikmetega.

Meeleavaldused toimusid Tallinna vanalinnas ja Tartus raekoja platsil.

Samal teemal

Pealinnas oli kohal ka EKRE liige Jaak Madison, kes tuntud oma mahlaka kõnepruugi poolest. Sel korral avaldas ta arvamust, et loodetavasti saavad ka tänased protestijad aru, et loomisel olev valitsus ei muuda meie riigi seniseid alustalasid. Ta nentis, et tõenäoliselt oleks protestimise asemel mõistlik hoopis kodus diivanil kakaod nautida.

Praegused Keskerakonna, Isamaa ja EKRE koalitsioonikõnelused seavad löögi alla Eesti inimeste põhiõigused, seisab korraldajate poolt saadetud pressiteates.

"Läbirääkimistel osaleb erakond, kes on saavutanud oma poliitilise edu valeinfoga ühiskonda lõhestades. Näitame, et me ei ole sellega nõus. Me soovime, et poliitikud austaksid Eesti põhiseadust, mis määratleb meie riigi alustalad.

Põhiseaduse järgi ei tohi kedagi diskrimineerida rahvuse, rassi, nahavärvuse, soo, keele, päritolu, usutunnistuse, poliitiliste või muude veendumuste tõttu. Meile valmistab muret, et Eesti Vabariigi valitsusse on potentsiaalselt kaasatud erakond, kelle avalikud sõnavõtud töötavad vastu meie põhiseaduslikule korrale."

Tänaste kogunejate sõnumiks on: "Jah vabadusele, ei valedele!"

Lisaks Tallinnale ja Tartule toimusid meeleavaldused ka Eesti saatkondade ees: Londonis, Berliinis ja Stockholmis.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee