Eesti uudised

Rainer Vakra ei ole rahul, kuidas TLÜ asju ajab: avalikkus sai otsusest teada enne mind (71)

Kristjan Väli, 29. märts 2019 21:03
Rainer Vakra.Foto: Teet Malsroos
Rainer Vakra ei ole rahul, kuidas on toimunud plagiaadi uurimise protsess, mistõttu on ta korduvalt pöördunud Tallinna ülikooli (TLÜ) poole. Poliitiku sõnul ei ole ta näiteks rahul sellega, et haldusmenetluse alustamisest teavitati avalikkust enne kui teda.

22. märtsil laekub Tallinna ülikoolile kiri pealkirjaga „R.V. vastuväide“. Selle on kõrgkoolile saatnud Rainer Vakrat esindav advokaadibüroo Kaarma & Kaldvee. Dokumendi välja saatnud vandeadvokaat Rait Kaarma ütleb, et temal pole õigust kirja sisu kommenteerida.

Samal teemal

Rainer Vakra sõnul ei ole tegemist siiski plagiaadiotsuse vaidlustamisega, vaid eelmainitud kiri on üks osa TLÜ ja teda esindava advokaadibüroo vahelisest infovahetusest. Ta ütleb, et plagiaadiotsust ei saagi veel vaidlustada, sest haldusmenetlus ei ole lõppenud ja kogu dokumentatsioon on alles TLÜ käes.

Vakra ütleb, et ta ei tea, kas ta vaidlustab otsuse või mitte.

Poliitiku sõnul puudutavad praegused vastuväited mitmeid muid menetluse protsesse, mis pole talle meeldinud.  Näiteks seda, et haldusmenetlus alustamisest, et ta diplom ära võtta, teavitati avalikkust enne kui teda. Vakra sõnul on ta selle kohta teinud ka sellekohase päringu andmekaitseinspektsioonile. Samuti toob ta välja, et infovahetus TLÜ ja tema vahel on üldse kehvapoolne olnud.

Vakra ütleb, et muu hulgas on ta veel soovinud näha, kui suure summa eest TLÜ õigusabi sisse ostab. „See on meie hinnangul avalik teave,“ sõnab mees. Poliitiku sõnul on ta soovinud näha ka protokolle, mis on tehtud ajal, mil ta käis plagiaadisüüdistuste kohta aru andma. 

Vakra möönab, et Kaarma & Kaldvee on esindanud teda juba aastaid ning ta pole advokaate endale palganud spetsiaalselt plagiaadiskandaali pärast.

15. märtsi koosolekul tuvastas Tallinna Ülikooli akadeemiline komisjon, et Rainer Vakra 2002. aastal kaitstud diplomitöö on suures ulatuses plagiaat. Otsusest lähtuvalt tegi komisjon ettepaneku diplomiõppe diplom kehtetuks tunnistada.

Rainer Vakra on mitu korda ajakirjandusele öelnud, et tema lõputöö ei ole plagiaat, vaid ta kirjutas selle koostöös Säästva Eesti Instituudiga. Ta jääb oma sõnade juurde ka praegu.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee