Eesti uudised

Õhtuleht käis uurimas, miks Põhja-Pärnumaal EKREt armastatakse

REPORTAAŽ EKRE KANTSIST | Üks räuskav valija rikub kõigi maine (306)

Viljar Voog, 29. märts 2019, 19:55
Foto: Martin Ahven

„Depressiivsed Eesti väikelinnad / kus EKRE leiab laia kandepinna / Need Helmed päästvad Vändra rahvast / massirahutusi tegelt nad ei tahtvat,“ kui parafraseerida Hannaliisa Uusma nüüdseks üle kümnendi vana poplugu. Vändra külje all on EKRE kõige kindlam kants Eestis, kus riigikogu valimistel sai partei lähimast jälitajast kolm korda rohkem hääli.

Valimistest on peagi möödas kuu aega ja uut valitsust pole Eestil siiani. Keskerakond, Isamaa ja Eesti Konservatiivne Rahvaerakond istuvad Toompeal usinasti koalitsioonikõnelustel, aga sel nädalal pole nende kokkulepetest kuuldud kippu ega kõppu. Käsile on võetud „rasked teemad“ ehk suurimad tüliõunad nagu EKRE-le pinnuks silmas olev kooseluseadus. Veel ei ole kindel, kas lõpuks valitsuse moodustamiseni jõutakse, aga Mart Helme ähvardas, et kui koalitsioonikõnelused väliste jõudude poolt tuksi keeratakse ja kui „meie viskame tiku püssirohutünni...“ EKRE toetajad pidavat siis tänavatele tulema.

Vändra rahvas ei usu, et päriselt mürgliks võiks minna. „(EKRE) on muidugi ise veidi väljakutsuvalt käitunud, aga need teemad on väga üles puhutud. Kui vaatame ka eelmistele valimistele tagasi, siis ka ju neid, kes seal eespool olid, nende kohta on hakatud häma rääkima,“ sõnab konservatiividele oma hääle andnud Reelika.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

2. aprill 2019, 22:11
Indrek Neivelt: eestlastel on liiga kõrgete tasude ja raha paigutamise piirangute tõttu jäänud teenimata ligikaudu miljard eurot
2. aprill 2019, 11:47
Helmetega lähedalt seotud kirjastus läks põhja
29. märts 2019, 09:05
Raul Rebane: ühiskond peab Martin Helme rünnakule selgelt reageerima
28. märts 2019, 23:23
VIDEO | Mart Helme „Esimeses stuudios“: süvariik eksisteerib, kultuuriliberaalid hirmutavad ühiskonda, abortide vältimiseks suurendatakse rahastust

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee