Eesti uudised

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutustest saab akadeemia. Palju nimevahetus maksma läheb? (6)

Marvel Riik, 29. märts 2019 17:03
Nimevahetusega tuleb õppeasutusel uuendada ka Tartus paikneva koolihoone fassaadi, millel ilutseb KVÜÕA sõnade kombinatsioon.Foto: Kaitsevägi
Nimevahetuse tõttu tuleb õppeasutusel välja vahetada silte ja sümboolikat. Kulud, mis võivad küündida 15 000 euroni, kaetakse kooli olemasoleva eelarvega.

Kaitseminister Jüri Luik tegi neljapäeval valitsusele ettepaneku muuta Kaitseväe põhimääruses olevaid Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuse (KVÜÕA) sätteid, millega ühtlasi nimetatakse õppeasutus ümber Kaitseväe Akadeemiaks.

Eelnõu seletuskirja järgi mõjub KVÜÕA nimeversioon eksitavalt ega vasta tegelikule olukorrale. Sellega viidatakse Kõrgemale Sõjakoole ja Lahingkoolile, mis ei ole eraldi õppeasutused, vaid KVÜÕA üksused. Ühtlasi tuuakse välja, et õppeasutuse senine nimi on kohmakas, see pole ühiskonnas kinnistunud ning lisaselgitusi tuleb jagada ka nii õppuritele, kolleegidele kui ka partneritele.

KVÜÕA meedia- ja turundusgrupi ülem kapten Kristjan Kostabi toob nimevahetusega seotud kuludena välja erinevate siltide vahetamise ja sümboolika muutmise. „Meie esialgsel hinnangul võib see kulu olla maksimaalselt kuni 15 000 eurot. See number võib tulla ka väiksem, sest hanget ei ole veel välja kuulutatud,“ selgitas Kostabi, kelle sõnul ei küsita riigilt nimevahetuseks lisaraha. „Kõik kulud kaetakse juba olemasolevate vahenditega. Oleme arvestanud, et peame end nutikalt majandama seoses oma struktuuri- ja nimemuutusega ning esitlema end uue nimega nii loovalt, et kulud ei suureneks.“

Õppeasutus kannab KVÜÕA nime alates selle taasloomisest 17. märtsil 1998. Tollane õppeasutus moodustati Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste Väljaõppekeskuse ning Eesti Riigikaitse Akadeemia Kaitsekolledži baasil. KVÜÕA struktuuri on alates selle loomisest korduvalt muudetud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee