Maailm

HÄIRIV JA OHTLIK: Florida naabruskonna on vallutanud mürgised rookonnad (2)

Toimetas Aare Kartau, 29. märts 2019 11:44
Foto: Pixabay
Florida osariigi elanikud pole sugugi võõrad looduskatastroofide ja -õnnetustega. Sel korral peavad Miami ääreala inimesed võitlema ebatavalise nähtuse – mürgiste konnade sissetungiga, vahendab MentalFloss.

Mirabella naabruskonda on viimastel nädalatel tekkinud tuhandeid konnapoegi. Inimesed kaebavad selle üle, et saavad vaevu tänavatel jalutada, ilma, et nad konnadele peale astuks. Suured roo- ehk merikärnkonnad pesitsevad elanike basseinides ning aedades. Nad naudivad kohalike putukate ja konnade söömist.

Peale selle, et rookonnade invasioon on kummaline, kujutavad nad ohtu lemmikloomadele – nad eritavad näärmetest piimjat mürkainet, mis võib olla lemmikutele seedides surmav. Samuti tekitab aine nii inimestele kui ka loomadele nahaärritust.

Mürgiste konnade sissevoolu põhjus võib ulatuda rohkem kui 60 aasta tagusesse aega – 1955. aastal vabastas piirkonda sattunud loomakaubitseja kogemata 100 rookonna. Konnatõrjega tegelev Mark Holliday väitis, et soe talv ning pikad vihmaperioodid kutsusid esile merikärnkonnade paljunemistsükli. Mehe sõnul on peagi oodata uut sigimislainet.