Maailm

Vene linnapea vannutati ametisse „Tähesõdade“ meloodia saatel (5)

Toimetas Aare Kartau, 29. märts 2019 10:32
2015. aastal üritas „Tähesõdade“ tegelaseks kehastunud Darth Mykolaiovych Vader Odessa linnapeaks pürgida. Temal see ei õnnestunud.Foto: Reuters/Scanpix
Venemaa linnas Belgorodis mängiti uue linnapea ametissevannutamise tseremoonial filmisaaga „Tähesõjad“ tunnusmeloodiat. See tekitas aga omajagu draamat, teatab BBC.

26. märtsil vannutati ametisse Belgogradi uus linnapea Juri Galdun. Kui ta lavale tuli, hakkas kostma välismaa ulmefilmidest tuntud meloodia. Värsket linnapead see tol hetkel ei häirinud, küll aga viis see apsakas linna kultuuridirektori tagasiastumiseni.

„Me otsustasime muusika vahetada millegi tänapäevasema vastu, aga ei kontrollinud, kust see pärines.“ ütles Belgorodi kultuuridirektor Ljudmilla Grekova. Naine loobus vea tõttu oma ametikohast. Ta väidab, et eksituses polnud midagi pahatahtlikku: „Ma ise nõudsin, et me ei kasutaks välismaist sisu – ja see on tulemus. Me astusime korralikult ämbrisse.“

YouTube'i postitatud videost võib näha, kuidas linnapea Juri Galdun lavale ametivannet andma kutsutakse, mille järel hakkab kostma iga „Tähesõdade“ filmi algusest tuttav muusikapala.