PÕLES ROMUKS: Golfist jäi järele vaid nõgine karkass.Foto: Aldo Luud
Arvo Uustalu 28. märts 2019 22:40
„Olime pojaga toas, aga õnneks oli abikaasa väljas, kui sõiduk põlema lahvatas. Auto põleb maha ju sekundite, mitte minutitega,“ ütleb Svetlana, kelle pere Volkswagen Golf ootamatult süttis.

Kolmapäeval kell 19.55 teatati häirekeskusele, et Jõgevamaal Lohusuu alevikus põleb paari meetri kaugusel majast sõiduauto. Päästjad jõudsid kohale küll ülikiiresti, kuid tule jõud oli nii suur, et selle kustutamiseks kulus pool tundi.

Pereema Svetlana tunnistab, et nende pere hirm oli suur. Auto seisis ju vaid meeter-kaks puidust elamust eemal ja maja ümber oli teisigi  sõidukeid.

„Naabrid märkasid samuti kohe tossu ja jooksid tulekustutitega kohale. Leekidesse tühjendati neli suurt tulekustutit ja kolm autokustutit. Sellest polnud mingit kasu. Naabrite abiga saime siiski auto traktori taha panna ja majast eemale tirida. Päästjad olid kohal vähem kui viie minutiga,“ kirjeldab Svetlana juhtunut.

Päästjatel tuli põlevate tihendite kustutamiseks avada auto uksed ketaslõikuritega.

Kuigi maja ees oli eilegi veel asfalt põlengust must, jäi pere uhke villa tänu naabrite ja päästjate kiirele reageerimisele tulest puutumata.

PÄÄSES: Maja jäi terveks tänu naabrite ja päästjate kiirele tegutsemisele. Foto: Aldo Luud

Svetlana nentis, et nad ei tea, mis auto läks põlema. Võimalik, et see süttis akust. Üks sagedasemaid autopõlengute põhjusi ongi ju elektriseadmestiku rike.

Paraku ei lõpe maja kõrvale pargitud autodest alguse saanud tulekahjud alati nõnda hästi. Viis aastat tagasi kirjutas Õhtuleht põlengust Virumaal Vinni vallas. Seal läks sõiduautost Ford põlema kõrvalhoone. Ka siis jõudsid päästjad kohale väga kiiresti, kuid sõidukit oli juba hilja päästa.

„Autot kustutada oli lootusetu. Üritasin päästa maja. Tühjendasin leekide peale ka väikese kustuti, aga see on juba suure leegiga põlevale autole nagu hane selga vesi,“ ütles Fordi omanik toona ja soovitas öösiti sõiduki kaugemale jätta.