Jüri RatasFoto: Tiina Kõrtsini
Poliitika
28. märts 2019 20:35

Raimond Kaljulaidi nimekirjas pole! 

Keskerakonna juhatus kinnitas Euroopa Parlamendi valimiste nimekirja (20)

Keskerakonna juhatus kinnitas neljapäeval valimisnimekirja Euroopa Parlamendi valimisteks. Teiste seas lähevad valimistele ka kaks praegust eurosaadikut – Yana Toom ja Igor Gräzin, seisab partei saadetud pressiteates. 

Keskerakonna esimees, peaminister Jüri Ratas sõnas, et Euroopa Parlamendi valimistele läheb erakond kandidaatidega, kes on tõestanud ennast juba nii Euroopa Parlamendis kui ka riigikogu ja omavalitsuste tasandil.

„Valijad on alati Keskerakonda tugevalt toetanud ja usaldanud meid Eesti huve Euroopas esindama. Eelmistel valimistel pälvisime enam kui 73 000 valija toetushääle. Kindlasti soovime tugeva, solidaarse ja ühtse Euroopa põhimõtte eest edasi seista ka edaspidi ning usun, et valijad toetavad meie eesmärke,“ sõnas Ratas pressiteates.

Kandidaatide järjestus ja valimisplatvorm kinnitatakse laupäeval erakonna volikogus. Juhatusega otsusega on Keskerakonna kandidaatideks 2019. aasta Euroopa Parlamendi valimistel Yana Toom, Enn Eesmaa, Aadu Must, Vadim Belobrovtsev, Anneli Ott, Erki Savisaar, Andrei Korobeinik, Igor Gräzin ja Taavi Aas. Kandidaatide järjestuse kinnitab erakonna volikogu sel laupäeval.

Nimekirjast puudub viimasel ajal erakonda tugeval kritiseerinud Raimond Kaljulaid. Täna ajakirjanikele adresseeritud kirjas ütles politik, et ei tea veel, kas kandideerib Euroopasse või ei. Tundub, et Keskerakond tegi tema eest otsuse ise ära.