Lisaks arvab enam kui kolmandik, 36 protsenti küsitletutest, et ebola on kunstlikult tekitatud probleem, et riiki destabiliseerida. Vähem kui kaks kolmandikku inimestest oleksid nõus laskma ennast ebola vastu vaktsineerida.
Samal teemal
Uurijad toovad esile, et kongolaste tõrksus tapjaviiruse tekkepõhjuste, ravi ja ka olemasolu osas on paraku põhjuseks, miks viiruse levikut on väga keeruline peatada. Möödunud aasta augustist alguse saanud ebolapuhangus on seni surnud üle 600 inimese.
Rahva umbusk võimude suhtes on iseenesest muidugi arusaadav, arvestades aastakümnete pikkusi konflikte Kongos. See on aga kahjuks viinud selleni, et rahvas ei taha kuulda võtta ühtki valitsuse soovitust ega kampaaniat tervise hoidmiseks. Kangekaelne vastuseis kõigele, mis rahva silmis „mööda käsuliini“ alla tuleb, ongi viinud eelmainitud vandenõuteooriateni ebola kohta. Kuna arste ja meedikuid saadavad ohtlikel teekondadel maaküladesse sageli politseinikud või sõjaväelased, tekitab seegi rahvas usaldamatust.
Kahjuks ei ole Kongo inimeste veendumus, et ebolat pole olemas ning vastumeelsus end vaktsineerida lasta, maailmas ainulaadsed. Paljud fundamentaalsed moslemid on vastu lastehalvatuse- ehk poliovaktsiinile, kuna islamimaades levivad kuulujutud, et vaktsiiniga steriliseerivad Lääne inimesed moslemeid. Sellel on olnud nukrad tagajärjed. Mõned Lääne lapsevanemad aga keelduvad oma lapsi vaktsineerimast. Sellegi tagajärjed on osutunud kurbadeks.
1 KOMMENTAAR