Uudised

Nõid, sa mine kooli! 

Ingvar Luhaäär, 18. august 2000 23:00
Eestimaa on täis erilise silma ja tervendava väega inimesi. Kuid meist igaüks võib oma sensitiivsust arendada ja väikestviisi nõiaks hakata. Intuitiivvõimeid saab endas leida ka targemate inimeste juhendamisel - intuitiivteaduste koolis.

Maailmas laineid lööv feng-shui leiab aina suuremat rakendust ka Eestimaal. Arhitekt Rein Weber on elanud ja töötanud 21 aastat Pariisis ning nüüd taas kodumaal tagasi. Oma eriala tõttu on ta feng-shui põhimõtteid sügavamalt uurinud ja rakendab oma teadmisi ka igapäevatöös. Rein Weber on ise väga tundlik ja sensitiivne inimene, tema hindab vilunult inimese ja maa kiirgusväljasid ning seetõttu võib tema tegevust väga tõhusaks pidada. Kuid algajal feng-shui huvilisel ei ole silmapilkselt selge, kui õnnestunult oma eluaset sisustada - kasuks tulevad bioenergeetika algtõed.

Eesti tuntumaid bioenergeetikuid on tehnikateaduste doktor Viljo Viljasoo. Dr. Viljasoo ehitas oma kodu pööningule sõrestikpüramiidi, mis muutis energeetiliselt mitte just kõige õnnestunumasse kohta ehitatud elamise tõeliselt värske energiaga paigaks. Püramiidil on omadus harmoniseerida energiat, millel põhinebki tema ravitoime - haiget organismi saab püramiidi harmoonia abil tasakaalu viia.

Bioenergeetika, mida Viljo Viljasoo ka intuitiivteaduste huvilistele loeb, on meil suhteliselt uus teadus - Idas seevastu aga pika traditsiooniga. Sellel põhinevad nii karate kui Tiibeti laamade vaimsed saavutused. Tehnikateadlasena püüab dr. Viljasoo kirjeldada bioenergeetika salapärast maailma täppisteaduste meetoditega.

Endastmõistetava töövahendina kasutavad nii Rein Weber kui ka Viljo Viljasoo pendlit. Pendel pole mingi hirmuäratav imeriist, vaid vahend, mis toob esile peeni energeetilisi võnkeid. Selle kasutamises pole midagi müstilist - pendliga edukalt tegelejal peab olema lihtsalt rohkem tundlikkust.

Veel üks arhitekt jagab intuitiivteaduste koolis oma tarkust: Tõnu Aru tutvus viie aasta eest jaapani ravimeetodiga, mis põhineb kosmilisel energial ja mida tuntakse reiki nime all. Tänaseks on Tõnu Arust saanud selle ala tõeline meister. Reiki ei tähenda mitte üksnes ravimist, vaid ka elujõu lisamist.

Äksi nõia lapselaps sensitiiv Riho Ammer on ilmselt algupärase nõiakunsti üks ehedamaid esindajaid Eestis. Riho lemmikkatse on näo kujutise manamine veeklaasi, seda demonstreerib ta esinemistel ning enamikul kordadel on see ka õnnestunud. Niimoodi on eesti nõiad juba sajandeid näidanud soovijale tema tulevast elukaaslast.

Loomulikult ei saa intuitiivteaduste kool läbi Luule Viilmata. Dr. Viilma alternatiivmeditsiini loengud on alati kohale meelitanud kuulajaid ka väljastpoolt kooli, sest tema elav sõna pakub vajalikku infot ja mõjutab energeetiliselt. Teine õpetusi jagav daam, dr. Sirje Gabriel, on samuti alternatiivmeditsiiniguru. Tema valdkond, arvutidiagnostika ja -ravi, on algselt välja töötatud kosmonautide tarbeks. Kosmoselennu ajal pole ju võimalik kasutada lõikussaali, samuti pole võimalik kaasa võtta kõiki ravimeid, seepärast jõutigi ravimeetodini, mis saadab arvuti kaudu energiaimpulsse.

Kogu maailmas kogub jõudu uus-šamanistlik liikumine, ja meiegi siin käime ajaga sammu. Intuitiivkoolis saab iga huviline ka šamanismiga lähemalt tuttavaks, kui käib Tiit Terase loengutes. Šamaani õpetus aitab inimesel minna erilisse teadvusseisundisse, milles ta saab enda ja kaasinimeste aitamiseks palju ära teha. Maagiast ja müstikast ei oska aga keegi paremini rääkida kui Gunnar Aarma. Kindlasti on huvilised lugenud tema raamatuid, kuid võib kindel olla, et üht-teist uut ja tarvilikku on vanahärral ikka pajatada.